מס' צפיות - 1701
דירוג ממוצע -
דרכון זר - המפלט האחרון
מאת: הצרכן 13/07/08 (08:45)

שמעתם פעם על אזרח בריטי שמשאת חייו היא השגת דרכון זר? נתקלתם בשיחות סלון בצרפת בנושא, איך להשיג דרכון אמריקאי לכל המשפחה? האם יש ישראלי בוגר אחד, שלא עברה בראשו מחשבה איך להשיג דרכון זר ואיך לעזאזל הוריו לא השאירו שום מסמכים מארץ מוצאם?  

 

אנחנו מדינת מהגרים, רבים מאזרחי ישראל שעלו ממדינות המערב, מחזיקים דרכונים מארץ המוצא. אבל בשנים האחרונות נוספו צברים רבים המוכנים לשלם סכומים נכבדים כדי להשיג דרכון זר בנוסף לדרכונם הישראלי. יש כאלו שזה חשוב להם מבחינה עסקית, את זה אני יכול להבין. אבל משפחות רבות שמצטיידות בדרכון זר של רומניה. "שיהיה בכיס לעת צרה" את זה אני מתקשה להבין.  

 

איך קרה שאזרחי ישראל היהודים, מרגישים כל כך לא בטוח במדינתם והם חייבים להחזיק בהיכון דרכון זר ליום פקודה. האם מדינת ישראל שנבנתה כבית לאומי לעם היהודי ואמורה לספק לנו בטחון ושלווה, הפכה להיות המקום הפחות בטוח בעולם ליהודים. עד כדי כך שרבים מאזרחיה מכינים דרך מילוט.  

 

רבים מחברי מחזיקים או פועלים להשגת דרכון זר. הונגרי,רומני,יווני כל דרכון שצבעו אדום  (מדינות האיחוד האירופי) או אמריקאי וכדומה, הם נכס חשוב לאזרחי ישראל. מה הם חושבים שביום הדין מכיוון שיש להם דרכון פולני. יהיה להם יותר קל בחיים. האם שכחנו מה קרה לפני כמה דורות.    

 

תופעת הדרכונים הזרים, מצביעה על אובדן הגאווה הלאומית שלנו. אנחנו חיים במרחב מזרח תיכוני עויין שלא יקל על שהותנו כאן. הצטיידות באזרחויות זרות, רק מלמדות את אויבנו כמה שורשינו חלשים על אדמה זו. והנה שוב חוזרת לה תופעת היהודי הנודד.  

 

מעניין היכן היו"ר (אבי) הסתיר את מסמכי ההגירה שלו ? 

 

לבלוג של הצרכן 

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 3 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
כי...
לירן 15.07.08 (16:09)
2.
הסיבה ברורה
יוספוס 13.08.08 (21:50)
3.
מה לעשות ?
נו באמת 14.05.12 (19:37)