מס' צפיות - 493
דירוג ממוצע -
נגיד בנק ישראל - משרתם של אדונים
מאת: הצרכן 11/07/08 (02:02)

תאוריית השוק החופשי היא שיטה מוצלחת, כל עוד בעלי ההון מרוצים. כאשר השוק החופשי לא פועל בהתאם לציפיות של עשירי המדינה. התאוריה קורסת והבנק המרכזי לא מהסס להתערב בשווקים, כמו שקרה היום בשוק המט"ח.

 

שכר הדירה יעלה, מחיר הדלקים והחשמל ינסוק, מוצרי מזון מיובאים מייד יתייקרו, החופשות בחו"ל יעלו יותר העיקר שבעלי ההון שהונם מוחזק במט"ח בחו"ל יספרו יותר שקלים. כן אני לא שוכח את היצוא שנפגע מהשקל החזק אבל אני גם לא שוכח שהחברה מההי-טק ומפעלי היצוא המשגשגים לא יספרו אותנו ממטר כשהדולר ינסוק לשמיים.

 

בזמן האחרון המדינה מנסה להתערב במגזרים שונים כביכול כדי להיטיב עם האזרח הפשוט. בענף הסלולר והתקשורת, מגזר הבנקאות והתעופה. שרים מתקנים תקנות,מגדילים פיקוח מתערבים בעמלות הבנקים ואנחנו שכרנו יוצא בהפסדנו. הם רק עושים יותר נזק.

 

אני כלכלן קטן מאד, אפשר לראות את זה בחשבון הבנק שלי. אבל אני מוכן להסתכן ולהמר שגם הפעם הנגיד לא יצליח לרסן את השוק כרצונו. עכשיו הדולר עולה, המחירים יהמירו,האינפלציה תדהר, הנגיד יעלה את הריבית ושוב הדולר ירד בשערו מול השקל. כנראה שבעוד חודשיים בנק ישראל יצטרך להתערב במסחר ולרכוש 200 מיליון דולר ביום.

אני לא אתפלא עם ימי ההיפר אינפלציה העליזים של סוף שנות השבעים. כבר עומדים בפתח.

 

לבלוג של הצרכן 

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר