מס' צפיות - 546
דירוג ממוצע -
גוגל מציעה אלטרנטיבה ל-XML
ה-Protocol Buffers, פרוייקט חדש של גוגל, מציע פורמט חדש להעברת מידע, אלטרנטיבה בקוד פתוח ל-XML, שתאפשר להעביר מידע במגוון פורמטים, ובמהירות. איך זה עובד? הסברים מיד.
מאת: טור אורח 09/07/08 (01:58)

מאת: מערכת pCon

 

גוגל מציגה את Protocol Buffers, פרוייקט בקוד פתוח עבור פורמט להעברת מידע. מדובר בתוכנה המיועדת לפתור את בעיית שיתופיות המידע בטווח רחב של פורמטים בין שרתים במהירות גבוהה, ולאפשר לחברות כמו גוגל לשדרג תוכנות על גבי רשת של שרתים המחוברים יחד מבלי לגרום לעצירות או בעיות.

במקום XML

בגוגל חשבו להשתמש ב-XML כשפה משותפת לשליחת מסרים בין השרתים השונים שלה, אך העבודה עם ה-XML עשויה להיות מסובכת ויוצרת קבצים גדולים אשר עלולים לפגוע בביצועי היישומים. ה-Protocol Buffers היא שיטה אלטרנטיבית לתיאור הפורמט של המידע הנשלח על הרשת או מאוחסן על דיסק קשיח. שלא כמו XML, מדובר בפורמט קומפקטי ופשוט לשימוש.

כפי שנכתב בבלוג של גוגל, הפורמט החדש יאפשר למשתמש להגדיר מבני מידע פשוטים בשפה מיוחדת, ואז לקמפל את המבנים ליצירת מחלקות המייצגות את המבנים בשפה לפי בחירת המשתמש. המחלקות הללו כוללות קוד המעביר את ההודעות בפורמט קומפקטי, וכל שדה במחלקה כולל שיטות "get" ו-"set" פשוטות.

לחברות בינוניות

ה-Protocol Buffers בעצם מאפשר לקודד מידע בפורמט בינארי, והמתכנת יכול לכתוב תיאור פשוט של פרוטוקול או מידע מובנה, והקוד של גוגל ייצור אוטומטית את הקוד ב-C++, JAVA, או Python. לפי גוגל, כל חברה בגודל בינוני תוכל להיעזר בשיטה החדשה.

 

פורסם באתר pCon החדש! - המלצות, אתרים, הכרזות ומאמרים, על מחשוב ואינטרנט http://www.pcon.co.il/v5/ArchiveMore.asp

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר