מס' צפיות - 863
דירוג ממוצע -
אורנג' אחרי 48 שעות, ערוץ 2 ו-DVB
מאת: חץ בן חמו 07/07/08 (01:48)

הנה עברו להם 48 שעות מאז שאתר אורנג' עבר. האם האתר עלה? כן.. בערך. עלה האתר הפרונטלי, אבל כשזה מגיע לחשבוניות, פירוטי שיחות וכל החלק שחשוב לאנשים שמחשבים מספרים, האתר "בערך" רץ. כמה בערך? מתוך 4 פעמים נסיון שלי, 3 פעמים נתקלתי בדבר הבא:

 

orange2

 

אני משער שכמה אנשים מכירים את הודעת השגיאה הזו...

 

עכשיו כולי פליאה: 48 שעות עברו ועדיין ישנן תקלות כאלו? מה קרה שם באורנג'? מישהו החליט להציף את השרתים ו-Storage במים? היה שם פיצוץ של חומרי נפץ? השרתים החליקו לרצפה? מה קרה? איפה הגיבויים הסדירים שהיו אמורים לעלות כבר ביום שישי לכל המערכות ולתת פעולה חלקה ורציפה? ריבונו של עולם, זה לא משהו קטן כמו הבלוג שלי, זה אתר עם מאות אלפי כניסות ביום! זה תחזוקה???

 

image במזל טוב, הרשות השניה לטלויזיה ורדיו הוציאה מכרז סגור להקמת תשתית רשת DVB-T. זה טוב, וכולי תקווה שמישהו שם גם מתעדכן לגבי הסטנדרט המשודרג (שעדיין לא רשמי) DVB-T2 שנותן להעביר יותר מידע באותו ערוצים, רק שהמפרט עדיין לא סופי ויהיה סופי רק ב-2009.

 

 

לפי המפרט (זהירות, קובץ PDF קטן של 64 עמודים, מתאים לאנשים עם בעיות שינה קשות) שמשתמש ב-OFDM עם Source Coding, ישנם 2 שיטות קידוד: MPEG-2, או היותר מודרני H.264). כולי תקווה שיבחרו ב-H.264 שנותן איכות הרבה יותר גבוהה ויציבה מאשר MPEG-2 (מי שלא מכיר את הבעיות של MPEG-2 בשידור בכבלים לדוגמא, יכול להיזכר במקרים בתמונה בטלויזיה נהיו "חורים" בצורת קוביות). סטנדרט MPEG-2 הוא טוב מאוד (משתמשים בו ב-DVD), אבל בשידור, אם אין לך QOS מצוין, יהיו ללקוחות בעיות קליטה לפעמים, מה שקורה עדיין אצל HOT.

 

אותי מעניין משהו אחד פשוט: זה מצוין שהחליטו לעבור לשיטה דיגיטלית, אבל מה עם הדבר הזה.. נו, ברח לי השם שלו... אה כן, אינטרנט?!? יש היום מערכת כמו GeoIP שמאפשרת לבדוק כל דפדפן מאיזה כתובת הוא מגיע וכך להחליט אם הוא "ישראלי" או לא ובכך לשמור על כך שזכויות יוצרים לא יופרו. האם הרשות השניה חשבה כבר להתחיל ולפתוח איזה פורטל שבו השידורים החופשיים ישודרו כולם באינטרנט? או ששוב אני צריך לרוץ לטלויזיה, לחכות לשעה ואז לראות את השידור (במידה והוא לא משודר ברשת)? חברים, לא הגיע הזמן להתקדם למאה ה-21 במקרה?

 

לבלוג של חץ

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
הקידוד יהיה H.264 ל"ת
אמיר 29.07.08 (00:58)