מס' צפיות - 1284
דירוג ממוצע -
בואו נשחק במשחק "חתן וכלה"
הרבנות מצאה "פתרון" חדש לבעייית פסולי החיתון והיא לשחק בנדמה לי, מן פתרון מגוחך ואווילי, ישראבלוף במיטבו ברמה הירודה ביותר בנמצא. כנסו לפרטים המלאים.
מאת: kalligula 01/07/08 (22:38)

במדינה שלנו קיימות תופעות שלעיתים מביאות אותך למצב שאתה לא יודע אם לבכות או לצחוק. קורה שאני מרגיש שאני חי באחת המדינות החשוכות ביותר על הגלובוס, במין רפובליקת בננות מהזן הנחות ביותר שרק אפשר לדמיון.

 

כמו בכל מדינה נורמלית, זוג צעיר שאחרי הכרות ממושכת רוצה להקים בית בישראל ומשפחה, בקשה כ"כ גדולה?מסובכת?יוצאת דופן? במדינה נורמלית התשובה היא כמובן לא!!! בישראל מסתבר שזה יכול להוביל למקומות שאתה כלל לא מאמין שישנם.

 

מסתבר שבישראל 2008 יכול להיווצר מצב מגוחך ואבסורדי, בו אחיך ילך להירשם ברבנות והכל יעבור חלק ובלי בעיות, וכך גם יכול לקרות לאחיך השני ואילו כאשר זמנך מגיע ומגיע תורך, אז פתאום משום מקום יכולים לומר לך שם שיהדותך מוטלת בספק ואתה פסול חיתון.

 

מה ההבדל בין אח אחד לשני? איך שניים נחשבים יהודים ונישאים כדת וכדין כדת משה ישראל ואילו אח אחר באותה משפחה עם אותם נתונים הופך להיות פסול חיתון וכל ענין יהדותו מוטל בספק.

 

שם ברבנות לא עושים הנחות, רוצה להתחתן תתחיל בהליך גיור ולכשיסתיים תוכל להתחתן כדת משה וישראל, תהליך שיכול להיות משפיל בו אתה מוזמן למקווה שם שלושה רבנים בודקים את אבריך המוצנעים ומחליטים אם המילה שעברת כשרה ועומדת בקריטריונים, ויכולים באחת לפסוק שאתה צריך לעבור את התהליך שוב.

 

אחד הפתרונות היותר מרעננים שהמציאו שם ברבנות, היא לשחק בנדמה לי, מן פתרון מגוחך ואווילי, ישראבלוף במיטבו ברמה הירודה ביותר בנמצא. ומה אומר אותו פתרון?

 

נעמיד חופה, נערוך טקס חתונה מלא, עם טבעת ושבירת כוס (את הכוס לא הרב יניח לרגלי החתן) מחשש שהוא יתכופף בפני גוי רחמנא ליצלן, תכתב כתובה שבניגוד לנורמה לא תימסר לכלה למשמורת אלא הרב יקח אותה עימו, במהלך הטקס לא יוזכר שמו של בורא עולם ומרבית ברכת הרב תהיה מין מלמול ג`יבריש כדי לא לשים ללעג ולקלס את הטקס ההוא, היהודי הכשר והטהור בצחוק.

 

הישראבלוף הזה יעלה לזוג הצעיר סכום שנע בין 3000 ל5000 ש"ח במזומן, לאותו רב שכבר סוכם איתו מראש על העיסקה, ומן הסתם יתבקש לתת מעשר לממליציו וכך כולם יהיו מרוצים ובעיקר עם כיסים מרופדים.

 

כל הכתוב לעיל הוא לא סיפור בדיוני, זו תעשייה שלמה של חתונות "נדמה לי" שלכאורה נערכות כדת וכדין ועל טהרת דת משה, בעיקר למען האורחים ובני המשפחה שלא יודעים שהם משתתפים במשחק ה"נדמה לי" והכאילו חתונה, זו תופעה שקיימת בעיקר במגזר האתיופי כאשר יש חשש לטהרת יהדותם של החתן או הכלה המיועדים, מקבלים אישור של רבה הראשי של הקהילה שיש ספק ביהדותם, ומגלגל את הכדור לרבנים שתמורת בצע כסף (שאסור ע"פ ההלכה) משתתפים בפארסה המגוכחת הזו.

 

מסתבר שהתעשיה הזו קיימת גם במיגזר עולי רוסיה ושאר פסולי חיתון בישראל 2008. לכל המעונינים הנישואים האלה לא מוכרים בישראל ע"י הרשויות , מבחינת הרשויות הזוג הזה לא נחשב כזוג צעיר ובכל נשללות ממנו הזכויות שקיימות לזוג נשוי כמו משכנתא, תיאומי מס וכו`, מה שמעמיד את הזוג כחי חיים אסורים ע"פ ההלכה ועלול לסכן את נישואיהם בעתיד.

עם פסולי החיתון עוברים גיור לאחר כל ההצגה, הם עורכים טקס נישואין מחודש ברבנות כדת משה ישראל, והעם הכלה מקבלת את שטר הכתובה ונישואיהם הופכים להיות מוכרים וחוקיים.

 

שיקום מישהו ויאמר לי שזה לא אחד הדברים ההזויים ביותר שקרא.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 5 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
כותב המאמר הנ"ל הינו אדיוט ורשע
אריק 02.07.08 (08:52)
2.
מאמר טפשי ודמגוגי
אני-ירוחם 02.07.08 (09:09)
3.
כותב המאמר צודק בהחלט
מישהו 02.07.08 (14:19)
4.
פשוט מקומם ל"ת
02.07.08 (18:00)
5.
מכעיס ומזעזע
אישתו במיל 03.07.08 (19:38)