מס' צפיות - 2401
דירוג ממוצע -
מהו באמת השכר של המורים בישראל? גרסה שונה
אני מאד מודה ל- elan על הנתונים אשר הוא נותן באשר לשכר המורים ומברך אותו במסע טוב באתר "פרשן". אבל, בחורי הצעיר, לפני ואתה זורק דברים לאויר רצוי לבדוק דברים לאשורם בייחוד כאשר מדובר בנתונים אשר קובעים אם אתם מרוויח למחייתו או לא.
מאת: zvidoc 09/06/08 (19:31)

אני מאד מודה ל- elan על הנתונים אשר הוא נותן באשר לשכר המורים ומברך אותו במסע טוב באתר "פרשן". אבלללללללללל, בחורי הצעיר, לפני ואתה זורק דברים לאויר רצוי לבדוק דברים לאשורם בייחוד כאשר מדובר בנתונים אשר קובעים אם אתם מרוויח למחייתו או לא.

 

יוצא ואני חי צמוד עם מורה העובדת, לצערי מבחינה כלכלית, במסגרת המשרד האמור על החינוך, אני אביא לכאן נתונים אשר ישפכו לך ולקוראים אחרים מעט אור על האמת של חיי המורים ומשכורתם ולא אאחל לאף אחד לחיות ממשכורות כאלו בלי משכורת נוספת במשפחה, ז"א להיות מורה חד-הורי או גרוש/ה למשל. לשם כך אחשוף בפניך תלוש שכר אמיתי ממנו אסיר כל פרט מזהה:

 

 

לחצו על התמונה להגדלה.

 

ועתה אשר לשעות העבודה, המאמץ השחיקה וכו:

 

מדובר כיום ב30 שעות עבודה בפועל ללא זמן הגעה הלוך וחזור, אשר לפי המרחק מבית המורה יכול להגיע לשתיים נסיעה ויותר, במקרה שלנו המרחק המרבי הוא שעה נסיעה ביום (לא נורא).

 

בהגיעה חזרה לביתה, אכילה חפוזה, לעיתים מנוחה קצרה ועוד שעתיים עד שלש להכנה לעבודה ביום המחרת או נסיעה להשתלמויות חובה.

 

לפי חוק אסור למורה לעבוד מחוץ למסגרת עבודתו במשרד החינוך אם הוא מועסק במשרה מליאה. ובמקרה שלנו אין מקום לתת שיעורי עזר במקצועה.

 

לפני כשנה וחצי השכר המשולב בקושי עבר את ה-4000 ₪ ורק השנה לאחר השביתות הייתה עלייה קטנה, אשר עקב עליית מחירי המוצרים הבסיסיים והדלק, לא חשים בתוספת. עם זאת יש חייל בשירות סדיר ובשל הגיל גם מספר הוצאות אחרות אשר לא נלקחים בחשבון.

 

רוב שעות העבודה נעשות בעמידה, תוך ריכוז מקסימאלי למשיכת הצעירים לקשב, וגם כאשר אינך נחשב לצעקן מיתרי הקול נפגעים עם הזמן.

 

כאשר למורה עם שכר כזה יש חופשה, ע"מ לצאת מביתו למנוחה, תמיד ישלם תעריף של אמצע העונה, דבר אשר ללא שכר נוסף לטורקיה לא ייסע!

 

אני סבור כי מיציתי את המצב כפי שהוא וחבל על כל מילה למעט: המורים בישראל מרוויחים בעשרות אחוזים פחות מאשר עמיתיהם באירופה ובארה"ב כאשר יוקר המחייה אצלנו אינו נופל משם.

 

רעייתי עלתה לא"י כאשר היא נוטשת שכר של 14000 ₪ ברוטו לחודש בשנת 1988!! צריך ביצים להיות מורה בישראל....

הכותב הוא דור שני לשואה , בן למשכילים אקדמאים, מכונאי בדימוס, מדריך יישומיי-מחשב בפועל. אוהב מוסיקה קלאסית, ברוק רנסאנס ומודרנית. קורא-תולעי בשלש שפות ובעל דעות שמאל מתון - http://forum.kan-naim.co.il/viewforu

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
בתור מורה 16 שנים וגם בן של מורים...
הלל אקוטונס 10.06.08 (14:30)