מס' צפיות - 469
דירוג ממוצע -
הפספוס של מיקרוסופט
מאת: חץ בן חמו 07/06/08 (21:59)

יצא לי לקרוא ב-CNET כתבה על הסכסוכים מאחורי הקלעים שהיו בין ביל גייטס לסטיב באלמר בעבר. אחד הסיפורים בכתבה הוא סיפור לא ממש ידוע על NetDocs.

 

NetDocs בזמנו (שנת 2000) היה פרויקט של מיקרוסופט ליצור את חבילת אופיס בגירסת און-ליין. אז, בזמנו, לא היתה שום תחרות ולא היו רכיבים תחרותיים לאופיס בגירסת און-ליין. אבל מיקרוסופט, כמו מיקרוסופט: קודם פוחדים, ואז חושבים, ואחרי זה.. מבטלים.

 

מה קרה? היה קשה לביל גייטס, לבאלבר ו-מסר (באלמר היה עדיין סגן נשיא כמדומני) להגיע להחלטות בקשר ל-NetDocs ובינתיים קבוצת הפיתוח של NetDocs גדלה וגדלה לגודל של 400 מפתחים. מה נסגר בסוף? את המפתחים שילבו לתוך קבוצת האופיס, ואת פרויקט NetDocs קטלו ב-2001.

 

היום, ב-2008, יש כבר מספר מתחרים על התחום: גוגל עם Google Docs, אדובי שבדיוק התחילו עם פרוייקט ה-Acrobat.com (שאמנם לא מציע עדיין דברים רבים, אבל תסמכו על Adobe שמה שחסר, יושלם), ויש עוד כמה מתחרים.

 

אף אחד כמובן לא מגיע לרמה של אופיס 2003 מלא לדוגמא, אבל הוא מספיק, איך שאמר מישהו בתפוצת ה-Linux IL: "לכתוב מכתב לבנק".

 

Google Docs יכול בהחלט להספיק להרבה מסמכים בסיסיים, במיוחד שיש תוספות רבות שמפתחים חיצוניים כתבו (בחינם או בתשלום), מה שמצמצם עוד יותר את הצורך באופיס למשתמשים פשוטים.

 

לו היה למיקרוסופט את NetDocs כיום, מיקרוסופט היתה יכולה לעשות אחלה כסף ממכירת מנויים שנתיים, פרסומות וכו', אבל הפחד... הוי כמה הפחד שולט שם..

 

תודה,
חץ

 

לבלוג של חץ

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר