מס' צפיות - 919
דירוג ממוצע -
הגיע הזמן להגן על נשים מוכות
בתחילת השבוע החליטה ועדת השרים לעינייני חקיקה לקבל את הצעתו של השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר לדחות בחצי שנה את חקיקת החוק המחייב איזוק אלקטרוני לגברים אלימים. גם ברפורמה המשפטית של השר לוין אין ולו מילה אחת העוסקת בהגנת נשים מפני אלימות של בן-זוגן או לחילופין החבר שלהן.
מאת: רועי אורן 21/03/23 (01:39)

בתחילת השבוע החליטה ועדת השרים לעינייני חקיקה לקבל את הצעתו של השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר לדחות בחצי שנה את חקיקת החוק המחייב איזוק אלקטרוני לגברים אלימים.

גם ברפורמה המשפטית של השר לוין אין ולו מילה אחת העוסקת בהגנת נשים מפני אלימות של בן-זוגן או לחילופין החבר שלהן.

זוהי הסיבה לכך שכתבת הרווחה של חדשות 12 מיכל פעילן דווחה במוצאי שבת על הפגנה של נשים לבושות בגלימה אדומה כשם שהנשים שהשתייכו לשבט גלעד בספר "סיפורה של שפחה" כדי למחות נגד הזלזול של מערכת אכיפת החוק כנגד תלונה של נשים על אלימות.

העיתונאית ענת לב אדלר מנתחת את מקרה הרצח האחרון שהתרחש בחיפה ביום שישי שעבר בו מצאה את מותה דריה לייטל אשר התלוננה נגד בעלה שאיים עליה ברצח לפני שנה וחצי.

זה לא סוד שיש נשים שנמצאות בסוג של "זוגיות רעילה" אך כאשר הן רוצות לצאת כנגד בן זוגן האלים אין מי שיגן עליהן כי גורמי אכיפת החוק בישראל לא עושים הכל כדי להרחיק את הגבר האלים מבת-זוגו וילדיו כי למרבה הצער "זכות התוקפן באה לפני זכות הקרבן" והרבה אנשים ציפו שבן-גביר ישנה את המשוואה הזאת.

נכון לעכשיו אין לבן-גביר תכנית איך למנוע אלימות במשפחה, במקום זאת הוא הציע סוג של רעיון עיוועים שעד שלגבר אין שתי הרשעות חלוטות לא צריך לעשות שום-דבר (זו כמובן טעות שעלולה לעלות ביוקר).

חז"ל אמרו "והמשכיל בעת ההיא יידום" שפירושו עדיף לשתוק מאשר לדבר שטויות, וחבל שאף-אחד לא לומד את הנושא לעומק וצריך להתייחס ברצינות לאיומי רצח של גברים אלימים.

יש לא מעט דרכים לפתור את זה מסדנאות לשוטרים, ועד תגמולים כספיים , הגיע הזמן ששוטרים ירחיקו את הפשע מהרחובות ולא יחוסו על חייו של פושע כזה או אחר.

הכותב הוא אני כרגע סטודנט לתקשורת אשר כותב בנושאים שונים מספורט ועד רווחה ואקטואליה . כרגע אני לומד באוניברסיטה הפתוחה (אולי זה ישתנה בעתיד)

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר