מס' צפיות - 1000
דירוג ממוצע -
היוזמה החשובה של בנק ישראל
ם לא יהיה שינוי של הרגע האחרון בנק ישראל עתיד לתת הוראה לבנקים לאפשר לכל אזרחי ישראל לקבל מידע על כל הפעולות שנעשו בחשבון הבנק של כל אחד מהם בשבע השנים האחרונות (פעולה זו תיעשה בחינם ואסור יהיה לבנק לגבות עמלה על-כך). חשוב לציין כי לא מדובר ביוזמה של בנק ישראל אלא ביישום הצעת חוק שהגישו שלושה חברי-כנסת מסיעת "יהדות התורה" אורי מקלב, יעקב אשר, ומשה גפני אשר קיוו להעביר זאת במליאת הכנסת ,אך הדבר
מאת: רועי אורן 14/02/23 (01:37)

אם לא יהיה שינוי של הרגע האחרון בנק ישראל עתיד לתת הוראה לבנקים לאפשר לכל אזרחי ישראל לקבל מידע על כל הפעולות שנעשו בחשבון הבנק של כל אחד מהם בשבע השנים האחרונות (פעולה זו תיעשה בחינם ואסור יהיה לבנק לגבות עמלה על-כך).

חשוב לציין כי לא מדובר ביוזמה של בנק ישראל אלא ביישום הצעת חוק שהגישו שלושה חברי-כנסת מסיעת "יהדות התורה" אורי מקלב, יעקב אשר, ומשה גפני אשר קיוו להעביר זאת במליאת הכנסת ,אך הדבר יעעשה במסגרת הוראת שעה של בנק ישראל.

בואו נראה מה המצב כיום.

                      המצב כיום

כיום מאפשרים תאגידים בנקאיים ללקוחותיהם לקבל מידע באמצעות שימוש ברשת האינטרנט.

בחלק גדול מן המקרים מוצג המידע לגבי הפעילות בחשבון בחצי שנה או לחילופין השנה לאחרונה ,בזמן שהלקוח צריך פלט מידע רחב יותר.

זה קורה בין- היתר כתוצאה מכך שהוא מעוניין להגיש דו"ח כספי לרשויות השונות או בעת התנהלות משפטית ,ואם הוא צריך להזמין את המידע ממקור אחר סביר להניח שהוא יצטרך לשלם כסף.

הכללים נקבעו בתקופה שבה העלויות של הפקת המידע הייתה גבוהה ,ובעידן הטכנולוגי אין הצדקה שהבנקים ישמרו את המידע לעצמם.

מדובר ביוזמה טובה וחשובה שאם תקרום עור וגידים היא תסייע לאזרחים רבים לראות על מה הם משלמים עמלות גבוהות.

הכותב הוא אני כרגע סטודנט לתקשורת אשר כותב בנושאים שונים מספורט ועד רווחה ואקטואליה . כרגע אני לומד באוניברסיטה הפתוחה (אולי זה ישתנה בעתיד)

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר