מס' צפיות - 879
דירוג ממוצע -
הגדרה נוספת למונח משילות
לאחרונה אנו שומעים את המילה משילות בנושאים שונים כמו בעיית האלימות בישראל או ההתפרעויות של הבדואים בנגב. אך כפי שטוען יניב פוהורילס משילות היא כמו חוזה חתום בין הממשלה לאזרחי המדינה שחלק ממנה בא לידי ביטוי בכך שכל ממשלה לא משנה איזה צד פוליטי היא מייצגת מבטלת את תכניות העבודה של הממשלה הקודמת בהינף יד ומבלי שהשר המיועד בוחן לעומק את אותן תכניות.
מאת: רועי אורן 21/12/22 (01:56)

לאחרונה אנו שומעים את המילה משילות בנושאים שונים כמו בעיית האלימות בישראל או ההתפרעויות של הבדואים בנגב.

אך כפי שטוען יניב פוהורילס משילות היא כמו חוזה חתום בין הממשלה לאזרחי המדינה שחלק ממנה בא לידי ביטוי בכך שכל ממשלה לא משנה איזה צד פוליטי היא מייצגת מבטלת את תכניות העבודה של הממשלה הקודמת בהינף יד ומבלי שהשר המיועד בוחן לעומק את אותן תכניות.

כך למשל דורשת המפלגות החרדיות את ביטול המס על משקאות ממותקים בגלל שהן טוענות שליברמן הטיל אותו כדי לפגוע בהן.

הן לא מסתכלות על ההיבטים הבריאותיים של המס אשר עשוי למנוע השמנה, סוכרת, עששת אלא הן מחפשות להחזיר עטרה ליושנה.

סביר להניח ששר החינוך הנכנס לא יאמץ את רפורמת הבגרויות של שאשא ביטון לא מפני שהיא לא טובה אלא בגלל שזאת לא החלטה שלו ולכן איננו מחויב לה.

החרדים מעוניינים גם לחוקק מחדש את חוק הגיוס ולבטל את רפורמת הכשרות ורפורמת "דרך שווה" רק בגלל שהם מרגישים מקופחים.

מלבד הרפורמה במערכת המשפט שגם היא לוקה בחסר, לא שמענו מאף-אחד מהשרים המיועדים מה הם מציעים בתמורה לרפורמות שהם מבטלים כי לבטל זה קל ,לשבור את הראש לאיזה כיוון ללכת זה כבר יותר קשה.

חוץ מלתת כסף רב לחרדים אין לממשלה הנכנסת חזון או אפילו תוכנית לשפר את חיי האזרחים, וחוץ מלצעוק ססיסמאות נבובות עושה רושם  שהם בעצמם לא יודעים איך לפתור את יוקר המחיה, בעיית האלימות בכבישים, שיפור התחבורה ,ועוד.

סביר להניח שממשלה זו לא תחזיק הרבה זמן מעמד בשל ריבוי הסמכויות שקבלו רוב השרים, אך האזרחים מצפים שהם לפחות יתחילו לעשות דברים ולא יתעסקו כל היום ביהודה ושומרון או במערכת המשפט.

הכותב הוא אני כרגע סטודנט לתקשורת אשר כותב בנושאים שונים מספורט ועד רווחה ואקטואליה . כרגע אני לומד באוניברסיטה הפתוחה (אולי זה ישתנה בעתיד)

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר