מס' צפיות - 523
דירוג ממוצע -
גם חופי המדינה הופקעו מאזרחי ישראל
חוף הים הוא של כולנו! ואין לאף אחד זכות קניין על המשאב הטבעי היחיד שעוד נותר לנו מבלי שבעלי אינטרסים ושררה שמו עליו את ידיהם והשתלטו גם עליו כדי לעשוק את האזרחים שגם כך קורסים מנטל המיסים ועלויות המחייה בארץ הזו.
מאת: kalligula 04/06/08 (22:48)

כולם יודעים שהמדינה שלנו ענייה במשאבים, בסה"כ היא גם נורא קטנה בגודלה ובשטחה והצפיפות בה היא מן הגבוהות העולם, מה שרק יחמיר עם השנים לאור העובדה שאנחנו מתכנסים ומפנים סידרתיים. עוד עובדה ידועה היא הפער העצום שנפער בין עניים לעשירים בארצנו, ע"פ הפרסומים, אנחנו "מככבים" בראש הרשימה העולמית, מבין המדינות המפותחות והמערביות, והפעם זה לשלילה למי שלא מבין.

 

יוקר המחייה בישראל הוא מבין הגבוהים בעולם, אמנם לא פעם מתפרסמים נתונים השוואתיים בינינו לעולם ושם לכאורה אנחנו נראים לא כ"כ יקרים אבל כאשר מעמיקים קצת מתברר שכושר הקנייה שלנו ביחס לאותן מדינות הוא נמוך לעין שיעור, בפרט שבאותן מדינות "יקרות" לכאורה מרבית השירותים הניתנים לאזרח הם כאלה שאנחנו רק יכולים לחלום עליהם ובעיקר לפנטז, כמו שירותי בריאות,חינוך,תנאים סוציאליים וכו'.

 

לדוגמא, במודל הסקנדינבי שיעור המס הוא הגבוה בעולם אבל השירותים שמקבל האזרח מהמדינה הם מלאים ונותנים לו את האפשרות לחיות ולהתקיים בכבוד גם אם חלילה קרה לו משהו או שהוא מובטל, מוגבל, וכו'.

 

במדינות אירופה האחרות השירותים קצת פחות אבל מאידך גם נטל המס. ואילו בארצנו הקטנה נטל המס הוא גבוה ביותר (על אף הקטנת הנטל בשנים האחרונות) והשירותיים שאתה מקבל מהמדינה שואפים לאפס, מערכת הבריאות בקריסה כמו גם מערכת החינוך, ובעיקר מערכת הרווחה, ובטחון הפנים והחוץ, למעשה כל דבר שהמדינה צריכה להעניק היא לאט לאט מתנערת מאחריותה, מפריטה עצמה לדעת ומשאירה שובל ענק של עניים ונצרכים מאחוריה.

 

מספיק רק לראות את כל ימי השנוררציה שמאורגנים בטלוויזיה, "יום טוב", "קרן ליב"י", ימי ההתרמה השנתיים למלחמה בסרטן, לילדים בסיכון, מפגרים, חרשים, עיוורים וכו`. לראות את ימי הגיוס לפני החגים של ארגוני צדקה שמחזרים על הפתחים למען תרומות שיעלו קצת צבע לפניהם של החוגגים.

 

בשנה האחרונה התבשרנו על מצוקת המזון הכלל עולמית כמו גם על מחירי הנפט המהמירים שגבר חצו את גבול 130$ לחבית!!! , רק לפני חמש שנים מחיר אותה חבית עמד על 25$. כל מוצרי היסוד לחם, חלב, ביצים וקמח יתייקרו. מחירי הדלק, חשמל ומים יתייקרו. והרשימה עוד ארוכה.

 

בימי הקיץ המהבילים, שרק התחלנו לטעום מהם, וילוו אותנו לעוד שלושה ארבעה חודשים לפחות, המפלט היחידי שנותר לנו הוא חוף הים. אותו משאב טיבעי ששייך לאזרחי ישראל באשר הם, אותה רצועת חוף ארוכה שגם מהווה את גבולנו המערבי.

 

היום אישרה ועדת הפנים של הכנסת את גביית דמי הכניסה לחופי הים ברחבי המדינה, נכון בינתיים רק בשלושים ושלושה חופים!!! כמו חוף ארגמן, דור, הצוק, סביר להניח שעוד מספר חודשים רשימה זו תכלול את מרבית חופי הארץ.

 

אמנם דמי הכניסה לא יעלו על 10 ש"ח לאדם, אבל למשפחה ממוצעת בעלת 4 נפשות זו כבר מסתכם ל40 ש"ח לביקור, תכפילו זאת ב4 שבתות וזה כבר מגיע ל160 ש"ח בחודש, וזה רק על שבתות. משפחה מעוטת יכולת שלא יכולה להרשות לעצמה לממן קייטנה לילדיה, כל שכן חופשה בחו"ל או אפילו בבית מלון בארץ, צריכה מהיום גם לקחת בחשבון אם יש ביכולתה ללכת לחוף הים.

 

חוף הים הוא של כולנו!!! ואין לאף אחד זכות קניין על המשאב הטיבעי היחיד שעוד נותר לנו מבלי שבעלי אינטרסים ושררה שמו עליו את ידיהם והשתלטו גם עליו כדי לעשוק את האזרחים שגם כך קורסים מנטל המיסים ועלויות המחייה בארץ הזו.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
ראייה נכונה של הנושא , תודה ל"ת
zvidoc 05.06.08 (06:49)