מס' צפיות - 506
דירוג ממוצע -
קישטא WI-FI!!
מאת: חץ בן חמו 28/05/08 (01:18)

רבים מאיתנו משתמשים בטכנולוגיית Wi-Fi. הטכנולוגיה מאוד זולה, מאפשרת לחבר מס' גדול של מחשבים ללא הגדרות מסובכות בד"כ, טווח הכיסוי לא רחב כל כך עם נתב אחד, אבל מספיק בשביל להסתובב עם מחשב נייד בבית גדול (בד"כ, תלוי בקירות, ממ"ד וכו'), ובכל יום יותר ויותר אנשים קונים נתבים כאלו לשימוש ביתי כדי להשתמש בהם. בזק, לדוגמא, יוצאת במבצעים כדי למכור רשת אלחוטית ביתית וגם ספקי אינטרנט בארץ ובעולם מוכרים חבילות הכוללות נתב למס' משתמשים בבית.

 

בארה"ב המצב כמובן הרבה יותר מפותח: בכל עיר מרכזית אפשר למצוא עשרות ומאות נתבים אלחוטיים פעילים בסריקה פשוטה, וחלקם פתוחים לשימוש חופשי: תתחבר, תגלוש, אין צורך בתשלום.

 

קבוצת אנשים בסנטה-פה, ניו מקסיקו, החליטה למחות על "אפליה": אותות ה-WI-FI "מזיקים" להם, כדבריהם, והם דורשים מהעיריה להוריד את הנתבים מבניינים ציבוריים הנותנים שרותי גלישה למבקרים.

 

מי שלא יודע: אנטנות ממוצעות של נתבים אלחוטיים אינם משדרים בעוצמה רבה, בהשוואה לאנטנות שידור סלולריות שנמצאות על מגדלים או בגובה. טווח הקליטה שלהם הוא די קטן (נמדד בכמה עשרות מטרים, או מאות מטרים בדגמים היותר יקרים) והם פועלים בתדרים מוכרים, כלומר זה לא משהו שהומצא ב-3 שנים האחרונות ופתאום אותם אנשים מתחילים לסבול: היו בעבר מכשירים שעבדו על תדרים אלו (בארץ לדוגמא, צה"ל השתמש בתדרים פופולריים כמו 2.4Ghz כמדומני).

 

העניין שהקבוצה הזו שוכחת משהו קטן: אנחנו נמצאים בתקופה שיותר ויותר נתבים נכנסים לשימוש. בכל קניון שמכבד את עצמו יש לפחות מס' ראוטרים שמשמשים כ"מחזירנים" (repeaters) של האות מהנתב הראשי. בתי קפה רבים מאוד מציעים ללקוחותיהם שרות WI-FI בחינם, חנויות מחשבים, רשתות וכו'.

 

אם טענתם של קבוצה זו נכונה והם לא מרגישים טוב בגלל תדרי הראוטרים האלו, הרי שמבחינה תאורתית, הם לא היו יכולים להיכנס לשום קניון, או שום בית קפה, ומסופקתני אם הדבר באמת קורה כך.

 

האם יש קשר ישיר בין הלחצים בחזה שחלק מאותה קבוצה חשים לבין הראוטרים? אני לא יודע, אבל עד שלא יריצו מס' בדיקות "עיוורות" (Double Blind Test), אני בספק אם מישהו יתייחס לטענתם ברצינות. אם יוכח באותם טסטים משהו רציני, אז יש לאותה קבוצה קייס מאוד רציני נגד חברות ענק כמו סיסקו, וחברות יותר קטנות כמו DLINK, בלקין ויצרני ראוטרים אלחוטיים נוספים.

 

תודה,
חץ

 

לבלוג של חץ

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
חץ, נושא מעניין אך חסר עוקץ..
zvidoc 28.05.08 (17:56)