מס' צפיות - 2028
דירוג ממוצע -
בניית מחשב – מה זה ואיך עושים את זה?
מאת: bestlink 25/07/22 (19:42)

אדם מן השורה אשר מעוניין במחשב נייד או נייח, לצרכים פרטיים או מקצועיים, יפנה בוודאי לחנות מחשבים, יבקש המלצה על מחשב מתוך הקטלוג שיש למקום, וכך הוא יחליט מה לקנות על פי צרכיו ועל פי יכולותיו הכלכליות.

 

לעומת זאת, גיימרים רציניים, מקצועיים, לא ימהרו לקנות מחשב מתוך קטלוג. להיפך, הם יעדיפו לא להגביל את עצמם. בשביל להיות גיימר איכותי, צריך לא רק לדעת לשחק, להיות זריז, עירני וחכם, אלא גם צריך להשתמש באמצעי המחשוב המתקדמים ביותר. לכן גיימרים מעדיפים ללכת על כיוון של בניית מחשב ולא על כיוון של קניית מחשב מוכן.

 

במאמר זה אנחנו נסביר מה זה אומר בניית מחשב וכיצד אפשר ליהנות ממה שחנויות גיימינג מציעות לנו, בשביל ליהנות ממחשבים שאנחנו בונים בעצמנו על מנת להפיק את המיטב ממשחקים שונים וכן מיכולת המשחק שלנו. חשוב לציין לפני כן, בניית מחשב איננה מיועדת אך ורק לעולם הגיימינג. היום הרבה מאוד אנשים בתחומי מקצוע שונים משתמשים באופציה זו, למשל, מוזיקאים שמשתמשים במחשבים לצורך יצירה, מתכנתים שמבקשים להשתמש במחשבים מסוגים שונים לצורך תכנות ועוד.

 

 

מה זה בניית מחשב?

 

הרעיון של בניית מחשב הוא מאוד פשוט. במקום לרכוש מחשב מוכן עם מפרט טכני ספציפי, אזי שאנחנו יכולים להרכיב מחשבים מחלקים שונים על פי הצרכים שלנו. כאן עומדות לרשותנו כמה וכמה אפשרויות.

 

אפשרות אחת היא לבנות מחשב מאפס בעת תהליך הרכישה דרך חנויות גיימינג או חנויות מחשבים רגילות. הכוונה היא, במקום לרכוש מחשב על פי קטלוג, רוכשים את החלקים השונים ומבקשים מהצוות במקום להתקין אותם ביחד בשביל שנוכל ליהנות מהמחשב שלנו.

 

אפשרות שנייה היא לרכוש את החלקים ולהרכיב את המחשב לבד. כמו שהרבה מאוד בעלי מקצוע צריכים להכיר את הציוד איתו הם עובדים ולהבין כיצד להרכיב או לתקן אותו כשצריך, כך גם גיימרים צריכים לדעת לא רק כיצד לשחק, אלא גם מה עושה כל חלק במחשב וכיצד מתקינים אותו. כך הם גם יידעו איך להשתמש בו בצורה הטובה ביותר.

 

אפשרות שלישית היא לרכוש מחשב ועם הזמן, להחליף בו חלקים, לשדרג אותו, כך שיהיה אפשר להשתמש בו לצורך משחקים. ישנם הרבה מאוד גיימרים שעושים זאת, בין אם זה מתוך תחביב ובין אם מתוך רעיון לשפר מחשבים ישנים ולהפוך אותם שמישים למשחקים מתקדמים.

 

איך בונים מחשב בצורה נכונה?

 

כל הרעיון של בניית מחשב הוא להשתמש בחלקים שונים בצורה אופטימאלית. לכן צריך לדעת מה כולל מפרט טכני של מחשב ומה החלקים הכי מתקדמים שאפשר למצוא בשוק. זה נכון לגבי כרטיס קול, כרטיס מסך, זיכרון, כונן קשיח, יציאות וחיבורים חיצוניים, וכל סוג של כרטיס או אמצעי פנימי. כמובן שזה גם מתייחס למסכים, מקלדות ואמצעים אחרים.

 

צריך לזכור, עולם המשחקים היום הוא מאוד מפותח והדרישות שלו הן גבוהות. בשביל שנוכל להציג על גבי המחשב משחקים מתקדמים, אנחנו צריכים להשתמש בכרטיסים מאוד מפותחים, כך שהמחשב יוכל להריץ את המשחק בצורה סדירה, בלי עצירות ועיכובים, באופן שאנחנו נוכל להגיב ולפעול, ולקבל תגובה מהשחקנים האחרים בזמן אמת. אם יהיו עיכובים לא נוכל לשחק וכמובן נפסיד את המשחק.

 

לכן, בשביל לבנות מחשב שיתאים לנו לגיימינג, אנחנו צריכים להכיר את הנושא לעומק, לדעת אילו מרכיבים צריכים להיות במחשב, איך בדיוק לשלב ביניהם, כיצד מחברים את כל המרכיבים ולבחון את התוצאה הסופית כאשר אנחנו מסיימים את תהליך הבנייה.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר