מס' צפיות - 559
דירוג ממוצע -
מחיר גרם זהב משומש
מתי ולמה חשוב לדעת מהו מחיר גרם זהב משומש
מאת: אופיר א 16/03/22 (13:44)

מי רוצה לדעת מהו מחיר גרם זהב משומש ולמה המידע הזה נחוץ? כל הפרטים וכל התשובות בהמשך!

זהב משומש – מה הכוונה?

לפני שנעסוק בנושא של המחיר שלו חשוב להבין מהו בכלל זהב משומש. אם כן, כאשר מדברים על משהו משומש הכוונה היא, בדרך כלל, למשהו שלא רק שכבר נעשה בו שימוש, אלא שאף אחד ודאי לא ירצה בו. לעומת זאת, כאשר מדברים על זהב משומש, הרי שתמיד יש בו צורך ותמיד אפשר להשתמש בו! אולי רק לא בצורה שבה הוא נמצא כרגע ובזה בדיוק נעסוק מיד.

השימוש בזהב

ישנן הרבה מאוד דרכים, בהן ניתן להשתמש בזהב. הדרך המוכרת ביותר היא לייצור תכשיטים מסוגים שונים כדוגמת צמידים, שרשראות, עגילים, טבעות וכך הלאה. כמו כן, ניתן להשתמש בו גם לדברים מוכרים ונפוצים פחות כמו רכיבים אלקטרוניים, כלי אוכל, תשמישי קדושה ועוד. כמו כן, גם כיום ניתן למצוא אותו בצורות ייחודיות כמו מטבעות ומטילים.

מתי חשוב לדעת מהו מחיר הזהב?

כאמור, יש דרכים שונות לשימוש בזהב. חלקן יכולות לשמש אותנו וחלקן לא וכמו כן, חלקן משמשות אותנו למשך תקופה ולאחר מכן כבר לא. לדוגמה, עם מטבעות ומטילי זהב אין לנו אפשרות לעשות דבר וגם תכשיטים למיניהם משמשים אותנו למשך תקופה ולאחר מכן יוצאים מהאופנה ומפסיקים לשרת אותנו. במקרים אלו חשוב לדעת, שניתן למכור את הזהב וזה בדיוק הזמן, שבו אנו צריכים לדעת מהו מחיר גרם זהב משומש.

קצת על מכירת זהב משומש

לפני הכל חשוב לדעת, שניתן למכור זהב בכל צורה שהיא ואפילו אם משובצות אבנים ואם הוא משולב עם מתכות אחרות. לגבי המכירה עצמה, היא מתנהלת מול קונה זהב, שיבחן את שווי הזהב שאתם מעוניינים למכור לפי מחיר גרם זהב משומש ולאחר ההסכמה יקבל לידיו את הזהב ויעביר לידיכם סכום כסף מזומן לפי מה שסוכם, לצד מסמכי תיעוד של פרטי עסקת המכירה.

חישוב מחיר גרם זהב משומש

אז אחרי שהבנו איך מתבצעת מכירת זהב, כדאי להבין גם איך מחשבים מחיר גרם זהב משומש. אם כן, מחיר הזהב מחושב לפי שלושה גורמים עיקריים: המשקל, הטוהר וערך מניית הזהב בבורסה. כאשר כופלים את שלושת הפרמטרים האלה האחד בשני ובשלישי, ניתן להגיע להערכה מסוימת. חשוב לציין, שישנם גורמים משפיעים נוספים כמו עיצוב, מקוריות ועוד.

דבר נוסף שחשוב לדעת הוא, שניתן לבצע חישוב של שלושת הפרמטרים העיקריים באופן עצמאי בעזרת מחשבון זהב אינטרנטי. אל המחשבון יש להזין את משקל הזהב ואת מידת הטוהר שלו והוא יבצע את ההכפלה עם הערך העדכני של מניית הזהב. את הבדיקה הזו מומלץ לבצע בסמוך לפגישת המכירה לקבלת חישוב אמין יותר.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר