מס' צפיות - 620
דירוג ממוצע -
חיסכון לכל ילד בישראל? לא בטוח
מה מסתתר מאחורי הרעיון "הנפלא" של השר הרצוג על הפניית כספים עבור תוכניות חסכון לילדים.
מאת: יקירמרכז 15/05/08 (09:37)

הכותרת בynet זעקה: "השר הרצוג מציע להפנות כספים עבור תוכניות חסכון לילדים - שייפתחו בגיל 21. אז הם יוכלו למשוך את הכסף עבור לימודים או דיור". נשמע מצויין לא? אבל משום מה לי זה קצת צורם, משום מה יש לי הרגשה רעה לגבי ההצעה הזו, רוצים לדעת למה? 

 

א) זה צעד ראשוני לביטול קיצבאות הילדים לגמרי כי המימשל יגיד שהוא "חוסך" לילדים עצמם במקום לתת להורים ל"בזבז" את הכסף ( אומנם ב99% מהמקרים זה "מתבזבז" על לחם וחלב אבל למה לדקדק בקטנות כשאפשר לקצץ ועם מה שייחסך למדינה יהיה אפשר להוסיף עוד סגן שר).

 

ב) רק הילד בעצמו יוכל לקבל את הכסף, שזה אומר שבמקרים של אסון חס ושלום כל הכסף נשאר בקופת המדינה (הנה חסכנו חוככים ידיים בסיפוק באוצר).

 

ג) השלב הבא יהיה הגבלה של המטרות אליהן יוכל הילד להפנות את כספי החיסכון, משהו בסיגנון כספי המענק הצבאי, וכל מי שלא יוכל או ירצה לעשות זאת ישאיר את הכסף לחבית ללא תחתית של האוצר.

 

ד) ילד שעזב את הארץ לא יהיה זכאי לכספים שנחסכו עבורו.

 

ועוד ועוד...

 

יש הטוענים שהקיצבאות מעודדות מגזרים מסויימים להביא ילדים כדי להרוויח כסף. יכול להיות שיש בזה משהו ולכן צריך למצוא איזשהו פיתרון שבו הכסף יעזור להורים לגדל את הילדים מבלי שיוכלו לקחת אותו לעצמם. לדוגמא, עזרה עם תשלומי הגנים, עזרה עם ספרי לימוד ומכשירי כתיבה לקראת תחילת כל שנה, טיפולי שיניים לילדים, ולא חסרים עוד המון דוגמאות.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 2 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
ומי ינהל את הכסף?
אסף 15.05.08 (12:56)
2.
השיטה עובדת
ולד 22.05.08 (17:57)