מס' צפיות - 2417
דירוג ממוצע -
שמעתם על פריצת האבטחה באתר אטרף? איך אפשר להימנע מזה?
מאת: LI 02/11/21 (21:10)

לאחרונה התבשרנו על פריצה של חברת האקרים אירנית לשורה של אתרים ישראליים, בניהם האתר ואפליקציית ההיכרויות לקהילה הגאה, אטרף. אתר זה מכיל כמויות גדולות של מידע רגיש על אנשים וקיים חשש כבד מהדלפות של פרטים אישיים. כדי להימנע להבא ולהתמודד אם פרצו למידע אישי שלכם, ישנם מספר צעדים שניתן לעשות הן כמשתמשים והן למי שמעוניין לקחת את אבטחת המידע לשלב הבא ולהגן על המידע שלו ושל אחרים באופן בטוח יותר.

 

כיצד ניתן להגן טוב יותר על המידע האישי שלי?

  1. בחירת סיסמאות חזקות ושונות לכל אתר

אחת הטעויות שעושים משתמשים רבים היא להשתמש בסיסמא אחת או ב2-3 סיסמאות לכל השירותים והאתרים שמצריכים סיסמא. במצב כזה, אם האקר הצליח לפרוץ לחשבון אחד שלכם הוא יכול לפרוץ לחשבונות באתרים נוספים. לכן חשוב לבחור סיסמאות שונות לכל אתר ושירות, ובפרט סיסמאות חזקות המכילות אותיות, ספרות ותווים מיוחדים.

  1. קיבלתם הודעה שפרצו לכם? החליפו את הסיסמא

בהמשך לסעיף הקודם, אם קיבלתם הודעה שפרצו לכם לחשבון יש להחליף באופן מיידי את הסיסמא, ואם השתמשתם באותה סיסמא למקומות נוספים יש להחליף גם בהם (כמור, מומלץ מאוד להחליף לסיסמאות שונות).

  1. התקינו אנטי וירוס בתשלום

ההגנה של אנטי וירוס חינמי בדרך כלל פשוט לא מספיקה. תכנת אבטחה חוקית ועדכנית היא חלק חשוב בהגנת המידע על המחשב שלכם – אל תחסכו ותתקינו אנטי וירוס חוקי.

  1. השתמשו ב-VPN

VPN מאפשר לכם להסוות את כתובת ה-IP וכן את המיקום הגאוגרפי בו אתם נמצאים. בין אם מדובר במחשב או בטלפון נייד, תמיד מומלץ להשתמש ב-VPN.

  1. שימוש נכון ברשת אלחוטית

התחברו רק לרשתות Wi-Fi שאתם סומכים עליהן, ואל תספקו פרטי מידע אם הרשת דורשת זאת. כמו כן, אל תשתפו פרטים אישיים ובפרט פרטים פיננסיים כאשר אתם מחוברים לרשת ציבורית, והשתמשו ב-VPN.

 

קחו את אבטחת המידע לשלב הבא והירשמו ללימודי אבטחת מידע וסייבר במכון מגיד

 

הצעדים שפירטנו הם לרמת המשתמש שאינו בקיא באבטחת מידע, אבל אם אתם רוצים לקחת את אבטחת המידע לשלב הבא כדי להגן על המידע שלכם ולהתמקצע בתחום קחו את לימודי אבטחת מידע וסייבר במכון מגיד.

 

בתוכנית זו מספקים את כלי הניהול המתקדמים ביותר למנהלי אבטחת מידע. הלימודים חושפים את הסטודנטים למגוון רחב של נושאים הן בפן הטכנולוגי והן בפן הניהולי והעסקי, ונותנים כלים מעשיים למנהל אבטחת המידע לנהל באופן תקין ואפקטיבי את המידע של ארגון.

 

הקורס הינו מקצועי ואינטנסיבי וידרוש מהסטודנט עבודה מאומצת ומאתגרת בסיומה יקבל הסטודנט תעודת גמר של מכון מגיד, בית הספר למנהל עסקים של האוניברסיטה העברית ופירמת הייעוץ והמחקר בסייבר CyTech.

 

הקורס מקיף את ההיבטים הניהוליים, העסקיים והטכנולוגיים של מנהל אבטחת מידע ומועבר על ידי סגל מרצים המכהנים בתפקידי מפתח בכירים ומוסמכים בין לאומיים בתחום אבטחת במידע והסייבר.

 

 

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר