מס' צפיות - 1938
דירוג ממוצע -
המחאה כנגד לבוש הספורטאיות במהלך אולימפיאדת טוקיו
לא ייתכן שכאשר מדברים על זכויות של נשים ברחבי העולם, הן תופענה בכדורעף חופים ובמקצועות האתלטיקה כאשר הן לבושות בחזיות ספורט ותחתונים בעוד הגברים לובשים גופיות ומכנסיים. הגיע הזמן שעניין זה ישתנה לקראת המשחקים הבאים שייערכו בפריז בעוד שלוש שנים, וכן אולי הגיע הזמן שאישה תשב כנציגה בוועד האולימפי וכך נשים לא תהיינה חשופות להתקפות מיניות ברשתות החברתיות כפי שקרה לא פעם בעת אולימפיאדת טוקיו.
מאת: רועי אורן 11/08/21 (16:17)

ביום ראשון האחרון ננעלה אולימפיאדת טוקיו אך דווקא אירוע לא ספורטיבי בעל משמעות חברתית לא קיבל את תשומת-הלב לה הוא ראוי.

נורבגיה עשתה הישג יוצא מן הכלל כאשר זכתה בשתי מדליות זהב באתלטיקה (תחום בו לא הצטיינה כל-כך בעבר).

שבוע לפני פתיחת האולימפיאדה הכריח איגוד הכדורעף העולמי את נבחרת הנשים הנורבגית בכדורעף חופים לותר על המדים הרשמיים גופיית ספורט וטייץ וללבוש ביקיני (כי הרי מדובר בתחרות שנערכת על חוף הים).

הספורטאיות ההמומות כעסו ומחו על החחלטה בצדק אך הם לא קבלו גיבוי מספורטאים ממדינות אחרות שהיו צריכים למחות על ההחלטה המוזרה הזאת.

הכל השתנה עם פתיחת האולימפיאדה כאשר נבחרת הנשים הגרמנית בהתעמלות קרקע הופיעו לתחרות שלהו בבגד ארוך המסתיר את כפות הרגליים אשר אושר על-ידי איגוד ההתעמלות העולמי.

מטרת המחאה הייתה לגרום לספורטאיות להרגיש בנוח בעת המשחקים האולימפיים.

בואו נראה מה היה מעמדן של נשים בראי ההיסטוריה.

                    מעמדן של הנשים בתקופת המשחקים האולימפיים

נשים לא הורשו להשתתף במשחקים האולימפיים עד שנת 1900כאשר גם הברון דה קוברטן לא חשב שנשים צריכות לקחת חלק במשחקים האולימפיים ולראיה נשים לא לקחו חלק באולימפיאדה שנערכה ארבע שנים קודם לכן בשנת 1896.

לא ייתכן שכאשר מדברים על זכויות של נשים ברחבי העולם, הן תופענה בכדורעף חופים ובמקצועות האתלטיקה כאשר הן לבושות בחזיות ספורט ותחתונים בעוד הגברים לובשים גופיות ומכנסיים.

הגיע הזמן שעניין זה ישתנה לקראת המשחקים הבאים שייערכו בפריז בעוד שלוש שנים, וכן אולי הגיע הזמן שאישה תשב כנציגה בוועד האולימפי וכך נשים לא תהיינה חשופות להתקפות מיניות ברשתות החברתיות כפי שקרה לא פעם בעת אולימפיאדת טוקיו.

הכותב הוא אני כרגע סטודנט לתקשורת אשר כותב בנושאים שונים מספורט ועד רווחה ואקטואליה . כרגע אני לומד באוניברסיטה הפתוחה (אולי זה ישתנה בעתיד)

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר