מס' צפיות - 1637
דירוג ממוצע -
נקודה שבועית פרשת השבוע "עקב" ה'תשפ"א
ארץ חיטה ושעורה וגפן ותאנה ורימון ארץ זית שמן ודבש,
מאת: דוד דרומר 28/07/21 (19:21)

 

 

השבוע התחילה ביפן האולימפיאדה. אלפי ספורטאים בכל תחומי הספורט השונים מתחרים על זכיה במדליה האולימפית וזה אחרי שנים רבות של עמל והשקעה המלווה בהתמדה עצומה של אימונים יומיומיים. לתהליך הארוך והיסודי שלהם יש מטרה, לחלקם יש גם הצלחות רבות אך כולם שם נמצאים לאחר דרך ארוכה ומתמידה שעברו.

בפרשת השבוע מזכיר משה לבני ישראל את שנות הליכתם במדבר ועד כמה ראוי שיודו לה' שלרגע לא עזב אותם ודאג מ א עד ת לכל מחסורם במדבר: "שמלתך לא בלתה מעליך ורגלך לא בצקה זה ארבעים שנה" - עד כדי כך ה דאג להם שאפילו הבגדים והנעליים לא התבלו כל השנים האלה.

והנה עכשיו הם מגיעים לארץ הקודש: "כי ה' אלוקיך מביאך אל ארץ טובה ארץ נחלי מים עינות ותהומות יוצאים בבקעה ובהר, ארץ חיטה ושעורה וגפן ותאנה ורימון ארץ זית שמן ודבש, ארץ אשר לא במסכנות תאכל בה לחם לא תחסר כל בה ארץ אשר אבניה ברזל ומהרריה תחצוב נחושת, ואכלת ושבעת וברכת את ה' אלוקיך על הארץ הטובה אשר נתן לך".

הנה ישראל עוד רגע נכנסים לארצם אך כאן הם יצטרכו לעמול. הם יזכו להגיע לארץ מלאה כל טוב ובמקביל כדי לאכול ולהתלבש הם יצטרכו להשקיע, לחרוש ולזרוע, לקצור ולדוש עד שיהיה להם קמח וממנו לחם. ועם כל זה, דווקא בגלל כל זה מוטלת עליהם החובה אחרי שיזכו בכל הטוב הזה לברך ולהודות לה'. הם יצטרכו לזכור שאמנם הם טרחו, עבדו קשה, התמידו בעמל והכינו לחם, אך הכל הוא בזכות הארץ הטובה שנתן להם ולנו ה'. 

לכל תהליך שהאדם עובר, בין אם קטן ובין אם גדול יש ערך מוסף וחשיבות וגם הרבה לימוד,  בדיוק כמו הספורטאי, אך עם כל זה על כולנו לזכור להודות ולברך את ה' על מה שהוא נותן

שבת שלום ומבורך!

החוויה היהודית

http://h-y1.coi.co.il/

לע"נ יעקב בובר, שבתאי טורס, שמואל פולק, מאיר גרינברג, יצחק שניצר ואברהם פישר שנפלו במלחמות ישראל והיו נצר אחרון למשפחתם.

לרפואת דב בן לובה.

 

להשקיע, לחרוש,לזרוע, לקצור,לדוש, האולימפיאדה, ספורטאים,חיטה,שעורה,גפן ,תאנה ,רימון,זית שמן,דבש,

 

הכותב הוא מנהל "אורי עוז הפקות"- מיזמים חינוכיים,קשרי קהילה ומשימות לאומיות. חבר בעמותות "רוח טובה" ו"החוויה היהודית",מנהל אתר אינטרנט בשם "תורה" כתובת האתר:www.torah.in/he1

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר