מס' צפיות - 656
דירוג ממוצע -
מהן עבודות הנירוסטה לעולם הבניין
מאת: eg 27/07/21 (01:29)

עולם הבנייה לא מפסיק להתחדש ולהתפתח הודות לטכנולוגיה, צבירת ידע ומיומנות האנשים בשטח. תהליך הבנייה נחשב לתהליך סופר מורכב ומסועף וכולל שלבים רבים בדרך להקמת מבנה משלב התכנון ועד עבודות הגמר, ביורוקרטיה ארוכה בדרך להפקת הטופס שמאפשר כניסת דיירים.


אין ספק שיש חשיבות רבה גם לעבודות גמר ושילובים של עבודות נירוסטה כמו למשל, ארונות חשמל, מים ותקשורת, מעקות, גדרות, משקופים, כונסי אוויר ועוד מסגרות בניין החשובות להצלחת הפרויקט.


בעבודות בניין רבות ובמיוחד בעבודות גמר ומסגרות בניין נעשה שימוש גובר בחומר מסוג נירוסטה, זאת בשל תכונותיו, המאפיינים והיתרונות הרבים שהוא מביא עמו. מה יש בנירוסטה שהפך אותה למלכת הבנייה וכיצד נהוג להשתמש בה?

 

נירוסטה - עמידות גבוהה בתנאי שטח ויציבות מצוינת


נירוסטה נחשבת לחומר עמיד מאוד ויש לה עמידות יוצאת דופן המשרתת היטב את ענף הבנייה. מוצרי נירוסטה עמידים מאוד בפני קורוזיה ובפני חשיפה למלחים, מים וכן עומדים בתנאי מזג האוויר המשתנים כולל התנאים הקיצוניים ביותר. רוחות עזות, גשמים, קור וגם חום כולל קרני UV.


כל אלה עשויים לגרום לנזקים משמעותיים לחומרים שונים אך הנירוסטה עומדת בכבוד בפני התנאים הללו ומספקת חוזק וקשיחות וכן את היציבות המבוקשת גם בפני כימיקלים ומזהמים למיניהם.


לכן ניתן למצוא אותה במערכות עיגון שונות, מחברים, מחסומי אבטחה, מעקות ועוד חיפויים אדריכליים, מערכות ניקוז ומים ומוצרי תמיכה בקירות כולל אלמנטים של קירוי שחיוניים לפרויקט.

 

יישומים החשופים לחום ומחזור החומר


בתעשיית הבנייה ישנם חומרים בהם משתמשים בנירוסטה שיהיה קשה מאוד לגשת אליהם לטיפול ותיקון לאחר מכן ואפשר לסמוך על הנירוסטה שהיא תוכל להתמודד עם התנאים המשתנים. היא יכולה לספק תמיכה למבנה וכן בידוד תרמי ואקוסטי מצוין ועמידות בפני חום בטמפרטורות גבוהות במיוחד (זו הסיבה שמשתמשים בה גם לדוודים ושסתומים ועוד יישומים החשופים לרמות קיצוניות של חום).


הנירוסטה נחשבת יקרה יחסית לחומרי גלם אחרים, אך היא נחשבת חסכונית לטווח הארוך כולל שמירה על היגיינה וקלות תחזוקה ועמידות גבוהה לאורך זמן עם תוחלת חיים ארוכה מאוד. היציבות שלה גבוהה מאוד וקל מאוד לעבוד אתה יחסית – תכונה שמקלה על הבחירה בה בהשוואה לחומרי גלם אחרים.


יתרונות נוספים של השימוש והיישום של עבודות נירוסטה הוא שמדובר בחומר שעל אף החוזק והקשיחות הוא גמיש להפליא וניתן לעצב וליצור ממנו עיצובים שונים בעלי אסתטיקה מרשימה במיוחד בכל הנוגע למסגרות בניין כמו מעקות שנראים כלפי חוץ או ארונות מים וחשמל שרוצים לשלב בחדר המדרגות. אפשר להתאים את האלמנטים לפי הקווים האופייניים לחלל כך שיתמזגו בצורה הרמונית במרחב.


נהוג להוסיף לנירוסטה אלמנטים שונים שיגבירו את העמידות שלה בפני קורוזיה כמו ניקל וחנקן ובכל מקרה, היא מגינה מפני התחמצנות, נזק חום ונזק כימי. לכל התכונות המשובחות האלה אפשר להוסיף את זה שהיא ניתנת למחזור ולכן היא מהווה אלמנט חשוב גם בבנייה ירוקה.

 

למי פונים בנוגע לעבודות נירוסטה לענף הבנייה?


חשוב לייצר מוצרי נירוסטה לבנייה אצל חברה מקומית מובילה בתחומה ואמינה המספקת פתרונות בהתאמה אישית לענף הבנייה על מנת שאלה יתאימו לצרכים ויספקו את העמידות המבוקשת.

חברה שתתאים ותתפור את הפתרונות על פי תנאי השטח והתוכנית האדריכלית ותספק את הפתרונות בזמן הנחוץ לפי לוחות הזמנים ובהתאם לתקציב. אפשר לראות פרויקטים קודמים של החברה ולאסוף המלצות ולבחון את תהליך העבודה עמה כולל עלויות מבלי להתפשר על חומרי גלם איכותיים כמו נירוסטה בתהליך הבנייה, מסגרות בניין ועבודות הגמר.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר