מס' צפיות - 561
דירוג ממוצע -
אימון אישי ועסקי
אימון אישי ועסקי – להצלחה בכל תחומי החיים
מאת: אופיר א 15/06/21 (11:31)

בנקודות מסוימות בחיינו, נזדקק לדחיפה קלה שתזניק אותנו קדימה מבחינה אישית ועסקית. הדרך לעשות זאת, היא להתחיל תהליך של אימון אישי ועסקי אצל איש מקצוע שלמד את התחום, יודע כיצד להתחבר לכל אדם שזקוק לעזרתו ולהתאים את הטיפול לבעיה הספציפית עליה מדובר. מדובר בתהליך שמטרתו לשנות חיים, להגשים חלומות ולסייע לאדם להפוך לגרסה מוצלחת יותר של עצמו.

כל מה שצריך לדעת על אימון אישי ועסקי

אחד הדברים החשובים ביותר כשמחפשים אימון אישי ועסקי הוא לבדוק מי האדם שעומד לקחת אתכם כפרויקט. אימון הוא לא רק אוסף של כלים שאמורים לעזור לכם להתקדם בחייכם ולסמן וי על יעדים ומטרות, הוא גם הזדמנות לשאוב השראה ולהכיל הרגלים חדשים וטובים יותר בחייכם. כלומר, המטרה היא למצוא דוגמא חיה לאדם שהגיע לנקודה שאליה גם אנחנו מעוניינים להגיע – כזה שניסיונו האישי הקנה לו את הכלים הנכונים להגיע רחוק, כך שכל מה שהיה חסר לו זה רק ללמוד איך להעביר את הכלים הללו הלאה.

מהן המטרות של האימון?

·         לגלות חוזקות אישיות – הצלחתו העסקית והאישית של אדם תלויה ביכולותיו ובחוזקות שלו. המטרה באימון היא להדגיש בפני המטופל את החוזקות שלו, ולהביא אותו לפעול באופן פרקטי לתיעול אותן חוזקות עבור הצלחתו האישית והעסקית. מדובר בתהליך של העצמה שמאפשר למטופל לראות בחזונו את ההצלחה, וגם להביא את עצמו אליה.

·         בלי פחד – אחד הדברים שעוצרים אותנו מלהצליח, הוא הפחד. גם אם אנחנו מחזיקים בתארים רבים וכשרונות טבעיים, בפועל הפחד משתק אותנו ומונע מאיתנו לפעול. חלק בלתי נפרד מהתהליך הוא להקנות למטופל בטחון להעז, לצאת החוצה ולהגשים את המטרות והיעדים שלנו. אי אפשר להצליח בפן העסקי בלי תעוזה ואומץ לעשות צעדים שנראים לנו מפחידים במחשבה ראשונה. פעולות דרמטיות הן הכרחיות בכדי להתקדם, והאימון האישי עוזר למצוא את הכוחות לעשות זאת.

·         העצמה – האנשים המצליחים ביותר בעולם יודעים להבחין בתכונות הטובות ביותר שלהם ולהפוך אותן לכלי שיוביל אותם להצלחה ויסייע להם להתפתח. תהליך ההעצמה מתרחש כבר במפגש הראשון, כשהמטרה היא להעניק למטופל את ההשראה, הכוח והאמונה בעצמו בכדי לראות את אותן חוזקות בעצמו, ולהעצים אותן. מובן שהשיעור לא מסתיים כאן – אימון אישי ועסקי ממשיך גם בבית, כשהמטופלים מיישמים בחיי היום יום את מה שלמדו במהלך הפגישות עם המאמן.

איך מוצאים את המאמן המתאים לנו?

אימון אישי ועסקי מגיע במגוון רחב של גישות שונות, כשכל מאמן מוצא לעצמו את הנישה בה הוא הולך ומוביל אחריו את המטופלים. חשוב להבין בדיוק מה הבעיה שאתם מעוניינים לפתור בעצמכם, למצוא את המאמן שמחזיק בגישה שאתם מצליחים להתחבר אליה, ולתת לו להוביל אתכם בדרך לשינוי אמתי בחייכם.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר