מס' צפיות - 365
דירוג ממוצע -
הר הביטוח – מה זה ואיך הוא יכול לעזור לנו?
מאת: NR 08/06/21 (07:02)

במשך השנים, אנחנו נוהגים לרכוש פוליסות ביטוח שונות, נהנים מתוכניות פנסיוניות שונות ממקומות עבודה בהם אנחנו עובדים במשך תקופות שונות ולא פעם עוזבים בשביל לעבור אל מקום עבודה חדש. במקרים רבים אנחנו שוכחים שרכשנו פוליסות ופתחנו או נפתחו לו תוכניות פנסיוניות.

 

זה יוצר מצב בו אנחנו משקיעים לא מעט כסף שנשאר ללא מענה, כלומר, אנחנו משלמים עבור פוליסות או משלמים במשך תקופה מסוימת עבור תוכניות פנסיוניות, אך שוכחים מהן, לא מתייחסים ולא מנצלים את הזכויות שלנו עד תום.

 

הפתרון לשם כך הוא אתר הר הביטוח. זהו אתר שמטרתו לעזור למבוטחים וחוסכים לקבל את כל המידע שהם צריכים אודות פוליסות ביטוח ותוכניות פנסיוניות אשר שייכות להם, כך יוכלו לדעת מה מצבם, מה מצב התוכניות שלהם ומה הם יכולים לעשות איתן. זה מאפשר למבוטחים ולחוסכים להבין גם מה היכולות שלהם לעתיד, איזה ביטחון כלכלי הם יכולים לבנות לעצמם.

 

כיצד זה עובד?

 

הר הביטוח עובד באופן הבא: כל אחד יכול להיכנס לאתר, לרשום את שמו, תעודת זהות ומספר טלפון, ובכך לקבל את כל המידע על תוכניות ביטוח וכאמור גם על תוכניות פנסיוניות. האתר מחובר אל מערכת של כל חברות הביטוח ולכן הוא גם יכול להציג תמונה מלאה ואמינה על כל הפוליסות ותוכניות הפנסיה השונות.

 

 

חשוב לומר, באופן הגיוני הר הביטוח עובד באופן אישי. כלומר, כל מבוטח אמור לרשום את פרטיו ולבדוק את מצבו, ולא יכול לבדוק פרטים של גורם אחר. כמובן שאם גורם מסוים מעוניין לתת לגורם אחר לבדוק עבורו את מצבו, הוא תמיד יכול לעשות זאת.

 

חשוב לציין עוד נקודה, אתר הר ביטוח איננו מאפשר לבצע פעולות אקטיביות בכל אחת מהתוכניות. הוא מספק מידע, אשר בעזרתו אפשר לפנות אל חברת הביטוח או קרן הפנסיה ולבצע את הפעולה המתבקשת.

 

מה אפשר לעשות עם המידע שנחשף באתר?

 

המטרה של אתר זה, הוא לספק למבוטחים ולחוסכים מידע מלא על כל התוכניות שלהם, אלה שהם זוכרים ומשתמשים בהן, ואלה שהם שכחו שפתחו או לא ידעו שהן עדיין פעילות. בשני המקרים, המידע מאפשר לבצע פעולות שונות.

 

ניתן לפנות אל חברת הביטוח או קרן הפנסיה, ולבחון כיצד ניתן לאחד תוכניות, לסגור כאלה שאינן רלוונטיות, לבצע פעולות שונות שיאפשרו לחסוך כסף או להשקיע אותו בצורה הרבה יותר חכמה. דוגמא טובה לכך היא, אם יש קרן פנסיה שנפתחה לפני שנים ואיננה פעילה, אז אפשר לנסות ולהעביר את הסכום שנמצא בה לקרן אחרת, פעילה, כך לא יווצר הפסד כספי.

 

זה נכון כמובן גם לגבי תוכניות ביטוח, אותן ניתן לסגור או לבחון האם ניתן לממש אותן ולהוציא את הכסף שנמצא בפוליסה עבור שירות כזה או אחר.

 

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר