מס' צפיות - 351
דירוג ממוצע -
דיור מוגן –החשיבות והשפעות של דיור מוגן על החיים החברתיים של ההורים שלנו
מאת: NR 12/05/21 (15:10)

אחת הבעיות הכי קשות איתה מתמודדים אנשים מבוגרים, גברים ונשים, בכל רחבי העולם, היא בדידות. זו תופעה מוכרת, אשר לצערנו הרבה פעמים גם גובה מחיר לא קל. לא מעט אנשים מבוגרים עוברים משברים נפשיים כתוצאה מכך, ולא פעם התוצאות של משברים אלו הן הרסניות.

כשאנחנו צעירים, אז אנחנו מוקפים אנשים כל הזמן. בין אם מדובר בבני משפחה, חברים, בנים, בנות, קולגות מהעבודה. אנחנו מקימים משפחה משלנו, יש לנו ילדים, לא רק שאנחנו מוקפים אנשים, יש לנו גם תחושה מאוד חזקה ומשמעותית של רלוונטיות, שיש בנו צורך ואנשים תלויים בנו.

 

ככל שהזמן חולף ואנחנו מזדקנים, אז באופן טבעי, מתחוללים שינויים באספקטים אלו. בין אם זה אומר שהילדים עוזבים את הבית, מקימים לעצמם משפחה, קריירה וצריכים אותנו פחות, לצערנו הרבה פעמים בני משפחה וחברים מסתלקים מן העולם, וכך אנחנו מוצאים את עצמנו לבד עם בדידות לא פשוטה.

 

מה שיכול לעזור בנקודה זו, הוא מעבר לאחוזת דיור מוגן. לא במקרה הרבה אנשים מבוגרים בוחרים למכור את הבית שלהם, ולשכור דירה במסגרת זו. לא רק שזה מאפשר להם ליהנות מאיכות חיים גבוהה, פיקוח ובקרה של צוות מקצועי בצרכים שונים, זה גם מספק להם אפשרות לנהל חיים חברתיים טובים ופוריים יותר.

 

כיצד דיור מוגן משפיע על החיים בהיבט החברתי

 

בשביל להבין איך דיור מוגן משפיע על החיים החברתיים של אנשים מבוגרים ומה החשיבות של אחוזות אלו על אספקט זה, צריך להבין איך הן פועלות ומה הן מציעות לכל מי שבוחר לעבור ולהתגורר במקום.

 

 

בעיקרון, אחוזת דיור מוגן מיועדת לאנשים בטווח גיל מסוימים, ספציפיים, כאשר הם יכולים לבחור האם להיכנס לבד, במידה ואין להם בן או בת זוג, או להיכנס בזוג. המקום מציע דירות באיכות גבוהה, אך לצד זה, הוא גם מציע חיי חברה מאוד פעילים. בין היתר, המקום מציע טיולים, הצגות, הרצאות, אירועי תרבות, חדרי פעילויות, חדר כושר ועוד.

 

בצורה כזו, כל בן אדם מבוגר שמרגיש בדידות בחייו, יכול לבחור ולהיכנס לאחוזה של דיור מוגן, וליהנות מכל מה שיש למקום להציע, ובכך לשפר מאוד את חייו החברתיים. הוא לא יהיה לבד אלא מוקף אנשים, יכיר אנשים חדשים ויוכל ליהנות איתם מפעילויות שונות.

 

כיצד בוחרים אחוזה בצורה נכונה

 

בשביל ליהנות מחיי חברה פעילים, צריך לדעת כיצד לבחור אחוזה בצורה נכונה. לשם כך, צריך גם לבחון את התנאים במקום, בין אם זה מבחינת דיור, בין אם זה מבחינת פעילויות, שירותים וכל מה שהמקום מספק לכל דייר ודייר, ובאילו עלויות.

 

כמו כן, צריך לבחון מי הם דיירי המקום, באילו גילאים, עד כמה באמת תיתכן התאמה בינינו לבינם, על מנת לדעת, האם נרגיש שייכים ונוכל להשתלב במקום בצורה טבעית.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר