מס' צפיות - 541
דירוג ממוצע -
אופניים חשמליות
כל היתרונות של אופניים חשמליות גלגל עבה
מאת: אופיר א 11/05/21 (14:28)

אחד מכלי התחבורה הפופולאריים ביותר בשנים האחרונות, הוא האופניים החשמליים. הביקוש כה גבוה עד שצצים בכל יום עוד ועוד סוגים ודגמים כך שכל אחד יוכל לבחור את זה שהכי נוח לו להתניידות בעיר, בדרכי עפר ואפילו בדרכים בין עירוניות. בין היתר, נראות אופניים חשמליות גלגל עבה יותר ויותר בכבישים, כשנראה שמדובר באחת ההמצאות הגאוניות ביותר עבור מי שמעוניין ליהנות מהיתרונות של אופניים חשמליים, עם בונוס!

למה כדאי לבחור אופניים חשמליות גלגל עבה

במקור, אופניים חשמליות גלגל עבה נועדו לרכיבה בתנאי שטח כגון חול, עפר, שלג וכו'. בישראל, מדינה שלרוב אינה מאופיינת בתנאי שטח ו\או אקלים קשים במיוחד, יש לאופניים הללו ביקוש רב מהסיבות הבאות:

·         יציבות – מן הסתם, ככל שהגלגל עבה יותר כך האופניים יציבים יותר. מדובר בכלי תחבורה שמגיע למהירות של עד 25 קמ"ש ועל פי חוק מחויב לנסוע אך ורק על הכביש, כך שכדאי מאוד לשמור על יציבות ככל האפשר ולנסות בעוד דרך, להימנע מתאונות.

·         מראה אסתטי – לא בכדי משווים את האופניים החשמליות לאופנועים ממונעים של ממש, הרי בכל זאת מדובר בכלי רכב שמגיע למהירות מסוימת ונוסע על הכביש. כך, אם אתם נמנים על סוג האנשים שלא מעוניינים להחזיק אופנוע אבל כן ליהנות מהמראה האסתטי שמזכיר אותו מעט, הרי שהאופניים בעלי הגלגלים העבים הם פתרון מושלם וכמובן, בטוח הרבה יותר.

·         נשיאת משקל – עוד אחד מהיתרונות החשובים של אופניים חשמליות בעלות גלגל עבה, הוא היכולת לשאת משקל רב. בישראל של היום כמעט כולם מחזיקים בזוג אופניים כאלה; כדי להגיע לעבודה, לאוניברסיטה, למשרד, כדי לקחת את הילדים בגן ואף במסגרת העבודה כשליחים וכדומה. ככל שהגלגלים כבדים יותר כך האופניים נושאים משקל כבד יותר, ומאפשרים התניידות קלה בכל משקל.

·         גלגלים בכל מיני מידות – כשהאופניים החשמליים רק נכנסו לארץ, הדגמים המרכזיים היו מאופיינים בגלגלים רגילים, וכאשר נכנסו אופניים חשמליות גלגל עבה נראה היה שרבים מעט נרתעים מהמראה המוזר והחדש. עם זאת, ככל שהטרנד הפך פופולארי יותר החלו היבואנים ליצור גם מדרגות ביניים של גלגלים – לא עבים מידי ולא צרים מידי. כך, אדם שיהיה מעוניין ליהנות מאופניים קלים יחסית אך יציבים, יוכל לבחור גלגלים בעובי בינוני.

מתלבטים? צאו לנסיעת מבחן!

אי אפשר להתכחש לעובדה כי אופניים חשמליות גלגל עבה הן בעלות יתרונות נפלאים שהופכים את הנסיעה בהן למהנה במיוחד, אבל ייתכן שלא לכולם זה מתאים. לכן, תמיד כדאי להגיע לחנות הקרובה לביתכם ולהתנסות בכמה דגמים, כלומר ממש לצאת לנסיעת מבחן עם כמה סוגים של אופניים ולבדוק מהו הדגם הנוח ביותר שגם עונה על הצרכים שלכם. רק לאחר שתתנסו בעצמכם יהיה לכם קל יותר לבחור את הדגם שמהיום והלאה, יקח אתכם לכל יעד שתחפצו.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר