מס' צפיות - 600
דירוג ממוצע -
חברת אקונרג'י
חברת אקונרג'י הישראלית נכנסה לשותפות בשווי 300 מיליון יורו עם חברת UBS וקרן רגרין
מאת: אופיר א 04/05/21 (15:45)

חברת האנרגיה הירוקה הישראלית עושה היסטוריה; קרן רגרין הצרפתית וחברת UBS ישקיעו בה 150 מיליון יורו כל אחת לטובת הקמת פורטפוליו של טורבינות רוח ושדות סולאריים.

במסגרת ההסכם חברת אקונרג'י תהיה בעלת אחזקות מיעוט בשותפות, אך תנהל את הפרויקט בפועל.


חברת UBS תשקיע את הכסף דרך חברת התשתיות שלה, וקרן רגרין הינה שותפתה האסטרטגית של קרן יורו. הסכום כאמור יעמוד על 300 מיליון יורו, ובעזרתו תושלם הקמתם של 103 שדות סולאריים פוטו-וולטאיים ועוד 2 טורבינות רוח בהספק כולל של 1.1 ג'יגה ואט. הקמתו של הפרויקט יהיה באחריותה של חברת אקונרג'י וכך גם תפעולו השוטף בהמשך, וההקמה צפויה להסתיים בתוך כ-3 שנים בעלות מוערכת של כ-600-700 מיליון יורו.
תחת ההסכם חברת UBS וקרן רגרין ירכשו את פורטפוליו השדות הסולאריים של אקונרג'י – פורטפוליו שדות המייצר 14.4 מגה ואט וארבעה מתקני ביו גז. בנוסף, תינתן לשותפות אופציה לרכוש מאקונרג'י שדות סולאריים בהספק של 22 מגה ואט, כאשר ניהול הפרויקטים יהיה תחת אחריותה של אקונרג'י. חברת UBS אף התחייבה כי כל השקעה בתחום האנרגיה המתחדשת באיטליה יהיה באמצעות השותפות החדשה.

חברת אקונרג'י הוקמה בשנת 2008 על ידי שני ישראלים – אייל פודהורצר ויואב שפירא. שניהם אינם זרים לעולם העסקים – פודהורצר הינו בנו של משה פודהורצר (חתנו של משה בורנשטיין – מייסד חברת "טמפו משקאות"), שבשנת 2005 מכר את מניותיו בחברת טמפו לחברה המרכזית למשקאות, אשר עמדו על 44%.
יואב שפירא היה בעברו מנכ"ל חברת "אשבל" ובכיר בחברת "כתר פלסטיק".
אקונרג'י מתמקדת בשוק האירופאי, ועיקר הפעילות שלה הוא באיטליה ומטה החברה אף יושב במילאנו.

בשנת 2016 רכשה חברת אקונרג'י משותפתה הישראלית "אנלייט" פורטפוליו של 30 שדות סולאריים בהספק של 35 מגה ואט בסכום של 125 מיליון יורו. בסוף שנת 2018 הפורטפוליו נרכש על ידי חברת EF solar. הרווח מעסקה זו נתן לאקונרג'י את האפשרות להמשיך ולהשקיע בתהליך מימון מחודש והשבחה של הפורטפוליו, וכיום יש לחברה כ-50 פרוייקטים בכל רחבי איטליה שעומדים על שווי של 350 מיליון יורו, והספקם עומד על 90 מגה ואט, כאשר חלק מן הפרוייקטים יירכשו על ידי השותפות החדשה עם קרן רגרין וחברת UBS.

מטעמה של חברת אקונרג'י נמסר:
"העסקה עם חברת UBS וקרן רגרין הינה רק ההתחלה של פרק חדש ומרגש בתולדות אקונרג'י. בעבר הצלחנו להקים פרויקטים חדשניים בתחום האנרגיה המתחדשת, והבאנו בשורה של ממש לשוק האיטלקי בתמיכתם של ספונסרים פיננסיים איכותיים. קרן התשתיות של חברת UBS היא בעלת מוניטין עולמי ונחשבת לגוף השקעה מוערך.
אנו מצפים להמשיך בהצלחה את התנופה והצמיחה שבשוק האנרגיה המתחדשת באיטליה ובעולם בשנים הקרובות."

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר