מס' צפיות - 429
דירוג ממוצע -
מנשא אופניים ל FAT-BIKE – כיצד רוכשים מנשא לאופניים עם צמיגים עבים
מאת: NR 24/03/21 (22:20)

אחת לכמה זמן, כפי שאנחנו יודעים, מופיע טרנד חדש שמלהיב את הציבור, בין אם זה באופן רחב ובין אם זה בקרב קהילה מסוימת, כאשר לפעמים הטרנד נשאר והופך להיות אופנה קבועה שמשתרשת ולעיתים הוא דועך מסיבה כזו או אחרת.

 

גם בעולם האופניים, אנחנו יכולים למצוא מעת לעת כניסה של מוצרים ואביזרים שונים, אשר גורמים עניין בקרב קהילת הרוכבים, לעיתים אותם מוצרים ואביזרים נשארים בתחום, ולעיתים הם נעלמים ונשכחים. FATBIKE זו דוגמא טובה לסוג אופניים אשר נכנס בשנים האחרונות לשימוש ומהר מאוד נקלט, והשימוש בו הפך להיות פופולארי מאוד בקרב רוכבים רבים.

 

מה זה FATBIKE?

 

אופניים רגילות, כידוע, מתבססות על צמיגים יחסית צרים. זה אחד הדברים שמבדילים אופניים מכלי רכיבה אחרים. הצמיג הצר הוא הכרחי, בפרט עבור רוכבים מקצועיים בכביש, אשר אינם מעוניינים לרכב על אופניים כבדות מדי. שכן עם הצמיג הוא רחב, אז השלדה צריכה להיות מותאמת לגודל שלו.

 

 

הרעיון של FATBIKE הוא שמדובר על אופניים עם צמיג יותר עבה מהרגיל. מדובר באופני הרים, אופני שטח, אשר הצמיג שלו מתחיל ב-26 אינץ' ואנחנו יכולים למצוא גם צמיגים יותר גדולים מזה. המטרה היא לבצע רכיבות בשטח, בצורה הרבה יותר בטוחה, עם הרבה יותר כוח, ולמרות שמדובר באופניים, התחושה היא כמו ברכיבה על כלים יותר חזקים.

 

מה צריך לדעת על מנשא לאופני FATBIKE

 

על מנת לרכב בשטח על כלי כזה, יש צורך לרכוש מנשא אופניים ל Fat-bike. מדובר על מנשא שניתן להתקין בחלק האחורי של הרכב, קרי על גבי השמשה האחורית או תא המטען, והוא יכול לשאת אופניים במשקל כזה.

 

צריך לזכור, מנשא אופניים ל FAT BIKE, הוא שונה ממנשא  רגיל, שכן אם במנשא אופניים סטנדרטי אנחנו יכולים לשאת עד משקל של 60 ק"ג, והרבה פעמים יכולים להכיל מספר זוגות אופניים, הרי שכאן, אנחנו צריכים להתחשב בעובדה שהאופניים הרבה יותר "שמנות", שוקלות הרבה יותר ולכן המשקל שניתן לשאת על המנשא, גם אם הוא דומה למשקל של מנשא רגיל, משפיע על כמות הזוגות שנוכל להציב.

 

במילים אחרות, במקום 3 זוגות, ייתכן ונוכל להציב רק 2 זוגות, ומעבר לכך, זה גם ישפיע על אופי המנשא והיכולת שלנו להשתמש בו. בין אם זה מבחינת אפשרויות קיפול, אפשרויות הטייה של המנשא ועוד.

 

כיצד רוכשים מנשא בצורה נכונה

 

לפני שרוכשים מנשא עבור אופניים מסוג זה, יש לבחון את המשקל של האופניים וכיצד אנחנו רוצים להציב אותם על המנשא, בשביל לדעת מה לקנות וכיצד אנחנו רוצים להתקין את המנשא ברכב.

 

מעבר לכך, יש לבדוק את היכולת לנהוג בצורה בטוחה כשהמנשא מותקן מאחור, ועד כמה יהיה לנו נוח להרכיב את האופניים על המנשא ולפרוק אותם לפני רכיבה.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר