מס' צפיות - 639
דירוג ממוצע -
מה הופך קרקע חקלאית למשתלמת יותר?
מאת: אופיר א 07/01/21 (10:55)

כמה קשה זה למצוא בית? להחליט מהו האזור המועדף עליכם, עם גינה, אולי בלי, בעיר או במושב; אין סוף להחלטות שצריך לקחת, והפן הכלכלי מה איתו? עבדתם כל כך קשה במשך שנים, אין סיכוי שאתם עומדים להתפשר על פחות מהטוב ביותר. ובכן, מה דעתכם לרכוש קרקע חקלאית ללכת לכיוון טיפה שונה ולהבטיח לעצמכם השקעה משתלמת במיוחד?

3 פרמטרים לרכישת קרקע חקלאית

 

·         מחיר – אין ספק שמחיר הוא אחד הפרמטרים החשובים ביותר בכל מוצר או שירות שאנו מתכוונים לרכוש, על אחת כמה וכמה כשמדובר ברכישת קרקע חקלאית למטרות השקעה או שימוש פרטי. לרוב מחירה של הקרקע החקלאית יהיה נמוך יותר מרכישת דירה או בית קיים, אבל לפני שמתפתים יש לוודא שאכן הקרקע מיועדת למטרה שלכם.

·         תשואה – השקעה בקרקע חקלאית תתאים בעיקר למי שלא לחוץ לראות תשואה באופן מיידי, שכן תהליך ההפשרה לוקח זמן ולאחריו יש להתחיל לבנות, תהליך ארוך בפני עצמו. עם זאת, מדובר באפיק כלכלי משתלם ביותר למשקיעים סבלניים שמוכנים להמתין עד להפשרת הקרקע, בידיעה שייתכן שמדובר בעסקת חייהם. מה שחשוב הוא לזהות
את ההזדמנות והמיקום המעולה, שכן במקומות בהם יש ביקוש רב יותר התהליך מזורז והתשואה מגיעה תוך שנים ספורות בלבד.

·         גמישות – גם אם הקרקע עדיין לא סיימה את תהליך ההפשרה שלה, ניתן למכור אותה במידה והמשקיע מתחרט או מחליט לעבור הלאה. יתרון נוסף קשור לעובדה שככל שהזמן עובר ערך הקרקע עולה, כך שהמשקיע שימכור אותה יעשה זאת ברווח נאה על אף העובדה שעדיין לא עברה את תהליך ההפשרה שלה.

אין ספק שמדובר בצעד שבמובן מסוים עלול להוות סיכון, אך כפי שניתן לראות, הגמישות שברכישת הקרקע החקלאית הופכת את העסקה למשתלמת במיוחד לא משנה מה יהיו תוצאותיה; במידה והקרקע תסיים לעבור את ההפשרה, אתם תוכלו להתחיל לבנות את בית חלומותיכם (או את העסק שהחלטתם לפתוח) בידיעה שחסכתם כסף רב שכעת, יאפשר לכם לעוף עם הדמיון.

בניית בית בישראל לא חייבת להישאר בגדר חלום!

 

עבור רבים, נראה שבניית בית בישראל נתפסת כחלום בלבד. ובכן, זה ממש לא חייב להיות ככה! בין אם אתם מעוניינים ברכישת קרקע חקלאית כפר סבא או אפילו באזורים צפוניים\דרומיים ושקטים יותר, דעו שכל האפשרויות פתוחות. לא תאמינו, אבל אפשר למצוא בקלות קרקעות חקלאיות אטרקטיביות בכל אזורי הארץ.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר