מס' צפיות - 798
דירוג ממוצע -
נקודה שבועית פרשת השבוע "שמות" ה'תשפ"א
ו"תיראנה המיילדות את האלוקים",
מאת: דוד דרומר 06/01/21 (18:25)

 


מזה כשנה כמעט נמצא העולם ובתוכו גם אנחנו תחת מגיפת הקורונה. בחסדי ה' באופן נדיר ומהיר מאוד זכינו להגיע כבר לשלב החיסונים למחלה. בישראל ראינו לאורך כל השנה את הצוותים הרפואיים עובדים מסביב לשעון כדי לטפל בחולים השונים, והנה כעת במקביל לצוותי הרפואה ממש מול עינינו וזרועותינו החשופות אנו רואים ומרגישים את עבודתן המסורה של אחיות קופות החולים בכל עיר וכפר במבצע החיסונים הטוב והיעיל ביותר בעולם. 

והנה בפרשת השבוע שלנו, פרשת "שמות", אנו קוראים על הצוות הרפואי הראשון בהיסטוריה: המיילדות העבריות, שפרה ופועה. 

פרעה מלך מצרים רואה את התעצמות עם ישראל וגוזר על זריקת הבנים ליאור אך המיילדות העבריות, שהיו כלשון התורה "ותיראנה המיילדות את האלוקים", מסכנות את חייהן ולא ביצעו את גזרת פרעה ולא מוותרות על אף יילוד וממש מחיות אותן. גורמות ונותנות להם בידיהן ממש חיים שלימים. 

המיילדות האלה, שאומר האבן עזרא שהיו האחראיות על עוד מאות מיילדות בעם ישראל, שהרי ברור שלא היו היחידות שעזרו לנשים ללדת, הן חלק בלתי נפרד מדור הילודה שמתרחש מול עיניהן והדור הזה הוא עיקר מלחמתו של פרעה בשעה זו. 

המיילדות האלה עומדות כחומה בצורה מול כוחו העצום של פרעה ומשאירות את המשך הגידול הדמוגרפי של עם ישראל בכוחן ממש. 

אלפי שנים אחרי הצוות הרפואי המיוחד הזה במצרים שהחיה והרבה את תחילת העם היהודי כעם, ממשיך צוות רפואי של ימינו בהחדרת סם חיים למיליוני תושבי ישראל במהירות וביעילות הגבוהה ביותר בעולם ונותנים לכולנו תקווה ואור בסוף המנהרה שנקראת מגיפת הקורונה. 

 

שבת שלום ומבורך!

החוויה היהודית

http://h-y1.coi.co.il/

לע"נ יעקב בובר, שבתאי טורס, שמואל פולק, מאיר גרינברג, יצחק שניצר ואברהם פישר שנפלו במלחמות ישראל והיו נצר אחרון למשפחתם.

לרפואת דב בן לובה

החיסונים למחלה, הצוותים הרפואיים, המיילדות העבריות, שפרה ופועה, פרעה מלך מצרים,

הכותב הוא מנהל "אורי עוז הפקות"- מיזמים חינוכיים,קשרי קהילה ומשימות לאומיות. חבר בעמותות "רוח טובה" ו"החוויה היהודית",מנהל אתר אינטרנט בשם "תורה" כתובת האתר:www.torah.in/he1

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר