מס' צפיות - 740
דירוג ממוצע -
השילוב שנשים נאלצות לעשות בין ניהול משק בית לניהול במשרד
כולי תקווה שיבוא יום ונשים תוכלנה לשלב בין ניהול משק-בית לאיוש משרות בכירות ולהבחן על פי קריטריונים מקצועיים בלבד (כפי שנשפטים עמיתיהם הגברים) כן יצטרכו למצוא פתרון לעידוד הילודה בקרב המשפחות כך שהגבר יחלוק עם האישה את "תקופת הלידה"(מה שיאפשר לה לעבוד בחלק מהזמן, ובנוסף, לשלב עבודה מהבית בעיקר במקצועות התוכן וההייטק). שינויים אלו יעשו טוב לנשים בפרט, ולחברה הישראלית בכלל.
מאת: רועי אורן 24/12/20 (00:59)

ברבות השנים התקבעו שתי אמירות מרכזיות ביחס לנשים: נשים לא נוטות להתמודד על תפקידים נחשקים בשירות הפרטי והציבורי, וכן הן אינן מסוגלות להתעמת מול גברים.

אלו אמירות קשות ששווה לבחון אותן ברוח הזמן הזה.

לגבי האמירה הראשונה ניתן לראות שבשנים האחרונות נשים מתמודדות על תפקידים בכירים וגם מצליחות לזכות בהן.

כך למשל בראש 14 רשויות מקומיות עומדות נשים ,וכן ח"כ יפעת שאשא ביטון הצטרפה למפלגתו החדשה של גדעון סער "תקווה חדשה" בתור סגניתו וכאישה שיש לה מילה מיוחדת בעת גיבוש הרשימה לכנסת.

נשאלת השאלה: מהו ייחודה של ח"כ ד"ר יפעת שאשא ביטון?

                       הייחודיות של ח"כ ד"ר יפעת שאשא ביטון

זה לא סוד שד"ר יפעת שאשא ביטון הייתה מחוזרת מאוד על ידי מפלגות הימין בין השאר בשל העובדה שבתור יו"ר ועדת הקורונה היא לא הססה להתעמת עם נציגי משרדי הממשלה ועם המומחים הרפואיים בדבר הגבלות הקורונה (זוהי הוכחה לאמירה השנייה).

אך לפי דו"ח שפרסם לאחרונה בנק ישראל עדיין קיימים פערי שכר בין גברים ונשים הממלאים אותו תפקיד ,ועדיין נשים מהססות להתמודד על תפקידים בכירים בחברות ממשלתיות ,ובדירקטורים ציבוריים.

נראה שתקופת הקורונה שיפר מעט מצב עגום זה.

               השיפור שחל בתקופת הקורונה

למרות התמונה העגומה המצטיירת לפנינו נראה שתקופת הקורונה שפרה מצב זה היות שרוב העובדים עברו לעבוד מהבית (במקום מהמשרד) מה שיצר חלוקה מאוזנת בין בני-הזוג אשר נאלצו לשלב בין ניהול משק בית לקיום שגרת עבודה.

כיום יש גברים המוכנים לעזור בעבודות הבית ,לקחת את הילד מהגן או מבית-הספר ,להסיע את הילד שלו לחוגים ,ודבר זה עשוי להימשך גם עם תום משבר הקורונה ,והוא יאפשר לנשים להתמודד על תפקידים נחשקים ,וכן לדרוש שכר גבוה יותר בעד עבודתן.

כולי תקווה שיבוא יום ונשים תוכלנה לשלב בין ניהול משק-בית לאיוש משרות בכירות ולהבחן על פי קריטריונים מקצועיים בלבד (כפי שנשפטים עמיתיהם הגברים) כן יצטרכו למצוא פתרון לעידוד הילודה בקרב המשפחות כך שהגבר יחלוק עם האישה את "תקופת הלידה"(מה שיאפשר לה לעבוד בחלק מהזמן, ובנוסף, לשלב עבודה מהבית בעיקר במקצועות התוכן וההייטק).

שינויים אלו יעשו טוב לנשים בפרט, ולחברה הישראלית בכלל.

הכותב הוא אני כרגע סטודנט לתקשורת אשר כותב בנושאים שונים מספורט ועד רווחה ואקטואליה . כרגע אני לומד באוניברסיטה הפתוחה (אולי זה ישתנה בעתיד)

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר