מס' צפיות - 1462
דירוג ממוצע -
התקנת מובילאיי ברכב - המדריך המלא
מאת: sh12 15/12/20 (20:28)

בשנת 1999 ייסדו זיו אבירם ופרופ' אמנון שעשוע את חברת מובילאיי - חברה טכנולוגית פורצת דרך, ששיפרה משמעותית את היכולת שלנו להימנע מתאונות דרכים והתקנת מובילאיי ברכב כבר הפכה בשנים האחרונות לדבר בסיסי, המאפשר נהיגה בטוחה. אילו מערכות מציעה מובילאיי לנהגים וכיצד להתקין אותן? בכתבה הבאה:

 

מהי מערכת מובילאיי?

 

מערכת מובילאיי כוללת שבב חכם (™EyeQ) אשר מותקן במצלמה המורכבת על השמשה הקדמית של הרכב, וכן צג קטן המורכב על לוח המחוונים. המערכת מספקת התרעה בזמן אמת מפני מגוון סכנות אפשריות, כמו: סכנות התנגשות, סטיית הרכב מנתיב נסיעתו, זיהוי הולכי רגל, רוכבי אופניים ואופנועים וכן תמרורי מהירות. 

 

איפה אפשר לקנות מערכת מובילאיי?

 

רכישת המכשיר יכולה להתבצע בשתי דרכים: מחברת מובילאיי עצמה או ממתקין חיצוני. אם בחרתם באופציה הראשונה, החברה תתאם מולכם מתקין מטעמה, שיגיע ויתקין את המובילאיי ברכב שלכם. אם בחרתם באופציה השנייה, חשוב לוודא שהמתקין מאושר מטעם חברת מובילאיי. המתקינים המורשים הם בעלי רישיון עבודה מיוחד ובכל התקנה הם מתחברים לשרתים של החברה כדי לוודא שההתקנה מתבצעת בצורה מקצועית. 

 

התקנת מובילאיי לרכב

 

המתקין ימדוד את המרחקים וימקם את המכשיר בנקודה ספציפית על השמשה הקדמית, כך שהוא יוכל לקלוט את המרחב מספיק טוב וללא הפרעות. לאחר החיבור, הוא יזין את המידע במערכת הממוחשבת של מובילאיי ויעקוב אחר ההוראות. אם המערכת תזהה התקנה באיכות של מעל 95 אחוזי דיוק, היא תאפשר השלמה של ההתקנה. אחרת, ובגלל כל חוסר דיוק אחר, המערכת לא תהיה מותקנת ולא תפעל. מחיר התקנת מובילאיי לרכב נע בין 1,900-2,300 ₪ בממוצע. המחיר כולל את המובילאיי וההתקנה.

 

נעילת מובילאיי ברכב

 

נעילת מובילאיי היא שיוך של מובילאיי ספציפי לרכב ספציפי, ללא יכולת לנייד את המכשיר בין רכבים, והיא מעניקה הנחה בטסט השנתי. כך שאם מוכרים את הרכב, מוכרים אותו עם המובילאיי שבו. אם תבחרו שלא לנעול את המובילאיי על הרכב, מכל סיבה שהיא, תוכלו לשלם עבור הפירוק וההתקנה שלו בכל פעם שתרצו להחליף רכב וכך להישאר עם המערכת שלכם. פירוק של מובילאיי מרכב והתקנה שלו ברכב אחר תעלה לכם כ-500 ₪ בממוצע.

 

סוגי מערכת מובילאיי

 

היום נמכרים בשוק שני סוגים של מערכת מובילאיי לרכב: מובילאיי 630 ומובילאיי 630 פרו. ההבדל המרכזי ביניהם הוא שבדגם ה- PRO מותקן פיצ'ר נוסף שמזהה כביש חשוך לחלוטין ומדליק עבורכם את האורות הגבוהים. המחיר של דגם זה יקר יותר מהדגם הבסיסי.

 

אחריות על התקנת מובילאיי

 

למערכת מובילאיי ולהתקנה ניתנת בדרך כלל שנת אחריות אחת. פרק זמן מספק בהחלט על מנת להבין אם המובילאיי וההתקנה תקינים או לא. האחריות כוללת מגוון של בעיות וניתן לממש אותה אצל כל מתקיני המובילאיי המורשים בכל מקום בארץ ולהיעזר במוקדי השירות של החברה.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר