מס' צפיות - 603
דירוג ממוצע -
ממתק לשבת חג שמחת תורה
מאת: יצחק גיני 09/10/20 (09:43)

ממתק לשבת חג שמחת תורה

🌴🌴🌴🌴

"שישו ושמחו בשמחת תורה"

*השמח בשמחת תורה, בתורה הקדושה לא כתוב שישנו חג שנקרא שמחת תורה,

אם כן מה המקור לחג זה?! מובא בזוהר הקדוש שנוהגים ישראל לשמוח עם התורה ונמצא גם בשם רבי עמרם גאון שנוהגים לעשות יום טוב בשם שמחת תורה, והאר"י הקדוש היה משבח רבות את מעלת השמחה לכבודה של תורה ורמז לשמחת תורה, בפסוק בתהילים "למנצח על השמינית" השמינית ר"ת

היום

יום

שמחת

תורה

נשמחה

מאוד

יחד

*עיקר שמחת מצוה היא להשליך ולשכוח את כל הדאגות והאנחות ולשוש ולשמוח בשמחת ה', וזה שאמר דוד המלך "וירא בצר להם בשמעו את  רנתם", בזכות אשר בעת צרתם שמחו ורננו בה' מיד ויזכור להם בריתו.

*שמחת תורה היא הכנה לכל השנה ועל ידי התשוקה והשמחה להדבק בתורה, נשאר לכל השנה כמו שנאמר במדרש "וזאת הברכה" שיש ברכת התורה לפניה ולאחריה.

*ריקוד קטן מבטל גזירה גדולה

חסיד חב"ד מגיע לרבו לחג הסוכות סיפר לרבו כי אביו שנפטר הופיע בחלומו ומסר לו הודעה קשה שאחד מילדיו עומד למות בשנה הקרובה, הרבי הקשיב לדבריו ונאנח ושמר על שתיקה כשראה כך החסיד יצא מהחדר שבור וכאוב. החסיד נשאר במחיצת רבו בחג הסוכות ושמחת תורה ולאחר החג נכנס לקבל ברכה,  הפעם הרבי הבטיח לו שמאומה לא יארע למשפחתו וילדיו. אולם ספר לי מה עשית במשך חג שמחת תורה?עונה החסיד: עמדתי בצד וראיתי את החסידים רוקדים אך לא יכלתי לרקוד בעקבות החלום הנורא ותגובת הרבי. ולא הפסקתי לבכות ... ולפתע גערתי בעצמי "מה איתך? היום שמחת תורה" שטפתי את פני והצטרפתי לריקודים "דע לך כי רק בזכות השמחה והריקודים ניצל בנך" אמר הרבי.

מוסר השכל הדבר שיכול לבטל גזרות ולהמיר אותן בברכות וישועות שמחה.

*לרפואת כל חולי עם ישראל.

לע"נ כל הנפטרים.

🍷🍷🍷🍷🍷

בברכת שבת שלום וחג שמח הרב שרעבי.

 

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר