מס' צפיות - 529
דירוג ממוצע -
ממתק ליום הכיפורים
מאת: יצחק גיני 28/09/20 (20:13)

ממתק ליום הכיפורים🔸

 

*ברית שלוש עשרה - י'ג מידות 

במהלך תפילות יום הכיפורים והסליחות אמירת י'ג מידות של רחמים זו הנקודה המרכזית וסביב זה סובב כל ענין הימים הנוראים, בני עדות המזרח נוהגים לומר ביום הכיפורים 26 פעמים י'ג מידות של רחמים כגימטריה של שם הוויה (26) ובני עדות אשכנז נוהגים אחרת... כל אחד עם המנהגים שלו. אבל זה הבסיס המרכזי המקור למנהג הזה במסכת ראש השנה ברית כרותה לי'ג מדות שאינן חוזרות ריקם...

*"כי - ביום הזה יכפר עליכם" ראשי תיבות בכיה "מכל חטאתיכם לפני ה' תטהרו" ראשי תיבות חמלתי רמז למה שמבואר בזוהר שבכיה היא סגולה לרחמים ככתוב "והנה - נער בוכה ותחמל עליו"

*יום הכיפורים נקרא בלשון רבים כיפורים ולא כיפור, כמו שנאמר בתורה: "כי יום כפורים הוא לכפר עליכם" בפרקי דרבי אליעזר כתוב: אלמלא יום הכיפורים לא היה העולם עומד שיום כיפורים מכפר בעולם הזה, ובעולם הבא. שנאמר: "שבת שבתון הוא לכם". שבת בעולם הזה ושבת בעולם הבא.  לכן יום הכיפורים אינו בטל לעולם.

🔸הידעת🔸

 יום הכיפורים בו נרצח הנביא זכריה בן יהוידע הכהן, בתקופת בית המקדש הראשון בזמן מלכות יואש קברו מפורסם בנחל קדרון בשיפולי הר זיתים בסמוך ליד אבשלום. (לא לטעות עם הנביא זכריה בן ברכיה בן עדו הנביא, שהיה מאחרוני הנביאים בתחילת בית המקדש השני.

&&&&&&&&&&&

לרפואה נאוה וילמה בת סוהם גילה וכל חולי עמך ישראל.

לע"נ כל נפטרי ישראל.

בברכת: "תתבשרו במחילה סליחה וכפרה" אמן כן יהי רצון.

מאחלים הרב שרעבי ומשפחתו.

 

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר