מס' צפיות - 810
דירוג ממוצע -
הניצחון הגדול של הקהילה הגאה
זוהי הסיבה לכך שהצעת החוק הזאת מתקנת עוול של שלוש שנים כלפי הקהילה הגאה ,אך כדי שהמצב באמת ישתנה חייבת האומה האמריקנית לעבור שינוי תרבותי שיכבד זכויות של מיעוטים כגון: היספנים, אנשים אפרו אמריקנים ,ועוד.
מאת: רועי אורן 16/06/20 (01:15)

הסדרה "המהפכה הגאה" המשודרת בימים אלו בכאן 11 מראה כיצד מצליחה הקהילה הלהטבי"ת לפרוח ולשגשג למרות שמדינת ישראל היא מדינה שמרנית שלא מקבלת כל אחד.

לפעמים גם קהילה כזאת זוכה לעדנה.

ביום שני האחרון (20\06\15) פסק בית-המשפט העליון של ארצות-הברית כי אסור למעסיקים להפלות עובדים על פי נטיתם המינית.

חשוב לציין כי החלטה זו התקבלה ברוב של שישה שופטים למול שלושה שופטים שהתנגדו לה, והוא מהווה מעין הרחב של חוק זכויות האזרח אשר חוקק במקור בשנת 1964 ואוסר על אפלייה של אדם על רקע מגדר, דת, לאום או גזע (ועכשיו התווסף לו סעיף נוסף המכונה נטייה מינית).

חשוב לציין כי פסיקה זאת פורסמה מספר ימים לאחר שהנשיא טראמפ הכריז על ביטול ההנחיות שיושמו במהלך ממשלו של הנשיא לשעבר ברק אובמה להגנה על אנשים חוצי-מגדר מהאפליה שנעשתה להם בבואם לקבל טיפול רפואי.

חשוב לציין כי את הפסיקה כתב השופט השמרני ניל גורסץ' אשר מונה על-ידי הנשיא טראמפ ביוני 2017.

בואו נראה כיצד התגלגלו הדברים.

                               תקציר הפרקים הקודמים

לבית-המשפט העליון בארצות-הברית הוגשו שלוש עתירות (שניים מתוכן של הומוסקסואלים, והעתירה השלישית הייתה של אישה שרצתה להפוך לגבר).

שתי העתירות הראשונות היו של בני-אדם הומוסקסואלים ממדינות ניו-יורק וג'ורג'יה אשר פוטרו מעבודתם בשל נטייתם המינית, ואילו העתירה השלישית הייתה של מנהלת בית-הלוויות איימי סטיבנס שהלכה לעולמה בחודש מאי האחרון אשר פוטרה מעבודה בשל רצונה לעבור ניתוח לשינוי מין (היא מיוצגת בדיון ע"י רעייתה דונה).

בואו נראה מה היו עמדות הצדדים

                     פירוט עמדות הצדדים

עורכי-הדין שייצגו את העותרים טענו בפני השופטים שאפליה נגד הקהילה הלהטבי"ת היא לא חוקית מאחר ומדובר באפליה כנגד נטייה מינית.

המעסיקים טענו בתגובה כי הקונגרס לא התכוון להגן על זכויות קהילת הלהטב"ים כאשר העביר את החוק הבעייתי.

בואו נראה איך טיפל ממשל טראמפ בזכויות הקהילה הגאה.

          עמדתו של ממשל טראמפ בדבר זכויות הקהילה הגאה

ניתן  לראות כי ממשל טראמפ לא הגן על זכויות הקהילה הגאה מאז נכנס הנשיא טראמפ לבית הלבן בינואר 2017.

משרד המשפטים האמרקאי הגדיל לעשות כאשר ביטל את סעיף 7 בחוק זכויות האזרח.

ממשל טראמפ אף אסר על גיוסם של אנשים חוצי-מגדר לצבא האמריקאי, הוא אסר על בתי-עסק שונים לשרת את חברי הקהילה הגאה בשל התנגדות מטעמי דת לנישואים חד-מיניים, וכן לא ניתנה לילדים חוצי-מגדר הגנה בשירותים ציבוריים.

זוהי הסיבה לכך שהצעת החוק הזאת מתקנת עוול של שלוש שנים כלפי הקהילה הגאה ,אך כדי שהמצב באמת ישתנה חייבת האומה האמריקנית לעבור שינוי תרבותי שיכבד זכויות של מיעוטים כגון: היספנים, אנשים אפרו אמריקנים ,ועוד.

הכותב הוא אני כרגע סטודנט לתקשורת אשר כותב בנושאים שונים מספורט ועד רווחה ואקטואליה . כרגע אני לומד באוניברסיטה הפתוחה (אולי זה ישתנה בעתיד)

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר