מס' צפיות - 1208
דירוג ממוצע -
כיצד ניתן לערוך פריסת חוב מס הכנסה?
מאת: דורון דקל 11/06/20 (17:20)

כאשר מגישים חזר מס, ומסיבה כלשהי לא משלמים את מלוא הסכום שאתם חייבים למס ההכנסה, צפו לקבל חיוב מלווה בקנסות וריבית, עבור יתרת החוב שלכם לרשות המסים, לפי החוק. חוק זה מתחיל את תהליך הגבייה שיימשך עד שתסיימו לשלם את כל החוב שלכם למס ההכנסה או עד שרשות המסים לא תוכל יותר לגבות מכם את המס באופן חוקי, לדוגמה, לאחר פקיעת זמן התשלום.

 

ההודעה הראשונה שתקבלו מהרשות תהיה מסמך שמפרט את יתרת החוב ודורש את התשלום במלואו. סכום זה כולל:

  • גובה המס שטרם שולם.
  • תוספת קנסות וריבית שנצברו מהיום בו חויבתם בתשלום המס, בגין היתרה שלא שולמה.

למעשה, ככול שאתם ממשיכים לפגר בתשלום היתרה שעדיין לא שילמתם, זו תהיה כפופה לקנסות ולריבית שיתווספו אליה מדי יום ומדי חודש. לטובתכם, עדיף לשלם את יתרת המס במלואה ובהקדם האפשרי כדי למזער את הקנסות ואת חיובי הריבית. לעתים, עדיף להיעזר בשירותיו של עו"ד שיסייע לכם לסיים את הפרשה עם רשות המסים, ובמקרה הצורך, לעזור לכם למצוא את הדרך הטובה ביותר לסגירת החוב.

 

כאשר אתם לא מסוגלים לשלם את יתרת החוב שלכם לרשות המסים באופן מידי, כדאי לבדוק את האפשרות אשר עומדות בפניכם, לעתים גם ניתן לגבש הסדר של פריסת חוב מס, בין היתר כך:

  • להגיע להסכם תשלומים באמצעות תשלום מקוון
  • למלא טופס – בקשה להסכם תשלומים – ולהעביר את הסכום מדי חודש בדואר.
  • לבקש הסכם תשלומים בטלפון, ולבצע את התשלומים החודשיים על ידי חיוג למספר טלפון המופיע בהודעת יתרת המס שלכם.
  • להסכים לתשלום בהוראת קבע, שתקבע את התשלומים החודשיים ותאפשר לכם להימנע מברירת המחדל שהיא חלק מדרכי התשלום האחרות המאפשרות חדירה לחשבון הבנק שלכם.

הריבית והקנסות בגין האיחור בפירעון החוב ימשיכו להצטבר, תוך כדי שאתם מבצעים את התשלומים החודשיים שלכם.

 

קבלת הלוואה בנקאית או מקדמה במזומן מחברת האשראי שלכם : בשני המקרים הללו, העמלות שתשלמו לבנק או לחברת האשראי עשויות להיות נמוכות מהשילוב הנורא של ריבית וקנסות מצטברים, המוטלים על יתרת החוב שלכם למס ההכנסה. שימוש בהלוואה בנקאית או במקדמה מחברת האשראי, יסייעו לנתק אתכם מסחרחורת הקנסות והריביות שרק הולכים ותופחים ככול שהזמן חולף והחשבון שלכם נותר פתוח.

 

תשלומי עמלות: הסכמי התשלומים החודשיים להחזר החוב למס ההכנסה, מלווים בתשלומי עמלות. נישומים עם מס הכנסה נמוך עשויים להיות פטורים מתשלומי עמלות אם הם מבצעים את התשלומים בהוראת קבע.

 

להגיע להסכם תשלום חלקי או להצעת פשרה: אם אתם לא יכולים לשלם את מלוא החוב במסגרת הסכם תשלומים, אתם יכולים להציע תשלום חלקי, או פשרה. הסכם עם מס הכנסה יכול להפחית ממלוא החוב שאתם חייבים לרשויות המס.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר