מס' צפיות - 794
דירוג ממוצע -
הסיבה לכך שמפלגת "ימינה" יושבת באופוזיציה
מפלגת "ימינה" צריכה להבין שהיא יכולה לשקף עמדה שונה מזו של "הליכוד". צריך לקוות שהישיבה באופוזיציה תלמד אותם את הלקח הברור הזה.
מאת: רועי אורן 20/05/20 (13:25)

עם הקמת הממשלה הפרשנים הפוליטיים ניסו להבין מדוע מפלגת "ימינה" אשר מורכבת מחיבור של שלוש מפלגות שונות נמצאת באופוזיציה.

מפלגת "הבית היהודי" היא מפלגה דתית-לאומית אשר מאמין בקיום תורה ומצוות (כמו גם מפלגת "תקומה") ,לעומתן מפלגת "הימין החדש" היא מפלגה ימנית ליברלית המבקשת להשתחרר משליטתם של הרבנים שהפכו ברבות השנים להיות עסקני דת ולא מנהיגי ציבור.

השרים לשעבר בנט ושקד הם אנשים מוכשרים החושבים לפעמים מחוץ לקופסה, לכן לא ברור לי למה הם בוחרים פעם אחר פעם לאמץ את הגישה הקיצונית המנחה את "הליכוד" במקום להדגיש את החלקים הליברלים המאפיינים אותם.

ככול שמצבם הפוליטי קשה יותר כך הם מחריפים את הטון כלפי "הליכוד" ונתניהו וכתוצאה מכך הם מאבדים קולות למפלגות שמדברות בקול אחד כמו "הליכוד","ישראל ביתנו" או לחלופין "יש עתיד".

רוב מצביעי הימין אינם קיצוניים מצד אחד, ולא מקבלים את תהליך ההקצנה שעובר "הליכוד" ,ולמעשה הם מחפשים בית פוליטי חלופי שיבטא את עמדתם הערכית.

בנט ושקד היו יכולים להיות החלופה לעמדה הלאומנית שמציג "הליכוד" ,אך הם בוחרים פעם אחר פעם לאמץ מדיניות שגויה אשר אינה מיטיבה עמם והופכת אותם בעל כורחם להיות שותפים של "הליכוד".

מפלגת "ימינה" צריכה להבין שהיא יכולה לשקף עמדה שונה של "הליכוד".

צריך לקוות שהישבה באופוזיציה תלמד לקח את רשימת "ימינה" ותראה להם שאפשר גם אחרת.

הכותב הוא אני כרגע סטודנט לתקשורת אשר כותב בנושאים שונים מספורט ועד רווחה ואקטואליה . כרגע אני לומד באוניברסיטה הפתוחה (אולי זה ישתנה בעתיד)

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר