מס' צפיות - 1241
דירוג ממוצע -
מכונת כביסת פתח עילי VS פתח תחתון
מאת: N.M 13/05/20 (23:10)

בעולם מכונות הכביסה יש כיום המוני דגמים, אפשרויות כביסה וטכנולוגיות חדשות המשפרות ומשדרגות את האופן בו אנו מכבסים. אך ללא ספק אחת ההחלטות הבסיסיות והחשובות ביותר כאשר אתם ניגשים לרכוש מכונה חדשה היא הבחירה בין מכונת כביסה פתח עליון למכונה בעלת פתח תחתון. זוהי כמובן החלטה אישית המבוססת על העדפות פרטניות ועל שיקולים פיזיים כמו מיקום המכונה וכיוצא באלו – אך איזו מהמכונות עדיפה באופן כללי? נענה על כך מיד.

 

מכונת כביסה פתח עילי היא מכונה שבה פתח הכנסת הכביסה נמצא בראש המכונה, לרוב מתחת למכסה ייעודי, כך גם תאי חומרי הכביסה נמצאים בחלק העליון של מכסה המכונה. מכונת כביסה פתח תחתון / קדמי (שמות שונים לאותו סגנון מכונה) היא הסוג הנפוץ והפופולארי ביותר בשוק הישראלי, במכונות אלו פתח הכנסת הכביסה הוא כמובן מחזית המכונה ומגירת חומרי הניקוי תהיה בפינה העליונה של חזית המכונה.

נוחות העמסת הכביסה – אלמנט ההתכופפות...

אחד הדברים הברורים ביותר כאשר משווים בין מכונת כביסה פתח עליון למכונת כביסה פתח תחתון הוא אופן העמסת הכביסה אל המכונה. בהקשר זה, יש למכונות בעלות פתח עליון יתרון מסוים מבחינת נוחות, כי פשוט מכניסים את הכביסה דרך הפתח העליון ולא צריך להתכופף כמו במכונה עם פתח תחתון. במכונות עם פתח קדמי/תחתון, כמעט בכל מקרה תצטרכו להתכופף במידה מסוימת כדי להכניס ולהוציא כביסה.

 

מנגד, במכונות פתח עליון עבור תהליך הוצאת הכביסה תצטרכו ברוב הדגמים להתכופף וקצת להתאמץ כדי להוציא את הבגדים מתוף הכביסה, בייחוד אם אתם נמוכים.

מיקום המכונה בחדר

מכונות כביסה עם פתח תחתון מאפשרות מודולריות טובה יותר והן יותר רב גוניות מבחינת דרכי ומיקומי ההתקנה שלהן. כך למשל ניתן להעמיד מייבש כביסה עם פתח תחתון-קדמי על גבי מכונת הכביסה וכך לחסוך מקום, לייעל את תהליך הכביסה והייבוש וזה גם מאוד מתאים למבנה של דירות ובתים רבים בישראל. ניתן גם להתקין מכונה קדמית ממש מתחת מדף או ארון שירות. במכונת כביסה פתח עילי כמובן שאי אפשר לשים שום דבר על גבי המכונה וגם חייבים שתהיה גישה רבה לחלק העליון של המכונה – אז אי אפשר לשים מדף או ארון מעל המכונה.

 

נדגיש כי האפשרות למקם מייבש מעל המכונה גם חוסכת מקום ומייעלת עבור רבים את תהליך הכביסה ואת חדר הכביסה אך גם מסייעת לייצב את מכונת הכביסה מפני רעידות במהירויות סחיטה גבוהות וכאשר המכונה מלאה מאוד.

איכות הניקיון והכביסה

במבחן איכות הניקיון, מכונות כביסה בעלות פתח קדמי מנצחות את המכונות עם הפתח העילי, במיוחד כאשר המכונה עמוסה בבגדים או מכילה כבסים גדולים כמו סדינים ומגבות. מכונות פתח קדמי עדינות יותר אל הבגדים בזמן הכביסה וגם מספקות תוצאות ניקוי עמוקות ואיכותיות יותר.

 

אופן סחרור הבגדים, מידת הגעת המים וחומר הניקוי לכל הפריטים המכונה ותופי הכביסה המודרניים והחכמים במכונות הקדמיות היום מספקים ביצועים מעולים ועליונים על מכונות פתח עליון, עם כביסה נקייה יותר וגם הגנה טובה יותר על הבגדים.

 

בנוסף, מרבית החידושים בכביסה הם במכונות פתח תחתון-קדמי, כמו למשל הדלת הייעודית והמיוחדת בחלק מדגמי סמסונג החדשים המאפשרת לכם להכניס פריטים לכביסה גם באמצע התכנית וכאשר הדלת הראשית נעולה.

חיסכון במים וחשמל

מכונת כביסה פתח תחתון משתמשת בפחות מים וחשמל ממרבית המכונות בעלות פתח עליון, זאת הודות למנגנונים ומנועים חכמים וחדישים. כך עם מכונת פתח קדמי אתם מקבלים גם כביסה נקייה יותר וגם חוסכים כסף בהוצאות התפעול השוטפות.

 

מהירויות סחיטה – כמה טוב המכונה מוציאה מים מהכביסה?

 

במהלך מחזור הסחיטה, מכונות בעלות פתח תחתון לרוב מסתובבות במהירות גדולה יותר בכ-33% לעומת מכונות פתח עליון. המשמעות היא שיותר מים נסחטים מהכביסה והתוצאה הסופית היא כביסה פחות רטובה שתתייבש לכם מהר יותר – גם במייבש וגם בתלייה.

 

השורה התחתונה: מכונת כביסה פתח תחתון/קדמי מנצחת כמעט בכל המבחנים מול מכונה עם פתח עליון וזו גם האפשרות הנוחה ביותר למאפייני השימוש והכביסה בישראל.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר