מס' צפיות - 571
דירוג ממוצע -
פרשת השבוע "אחרי מות קדושים" / מיזם ממתק לשבת
מאת: איציק גיני 01/05/20 (12:51)

ממתק לשבת אחרי מות קדושים 
"אחרי מות שני בני אהרון.." מובא במדרש כיוון ששמע איוב מיתת שני בני אהרון אמר "אף לזאת יחרד ליבי" ופירשו חז'ל שאיוב נידון בייסורים על ששתק בעת שגזר פרעה להשליך את ילדי ישראל ליאור ולא מחה על כך. (היה מיועצי פרעה).
והנה חטאתם של נדב ואביהוא אמרו חז"ל היו משה ואהרון מהלכין ונדב ואביהוא אחריהם אמר נדב לאביהוא: אימתי ימותו שני זקנים הללו ואני ואתה ננהיג את הדור? אמר הקב"ה נראה מי קובר את מי. וקשה אם נדב אמר זאת למה נענש אביהוא? מכאן למדים שהשומע דבר ושותק גם הוא נענש. וזה שכתוב על איוב ששמע על מיתתם למד מזה שייענש גם הוא. וזה הכתוב ואף לזאת ייחרד ליבי.
🟡"קדושים תהיו כי קדוש אני ה' אלויקכם" ושואל המדרש יכול שתהיו קדושים כמוני? תלמוד לומר כי קדוש אני, קדושתי למעלה מקדושתכם. שואל ר' יחיאל מזלוטשוב הרי כל ילד יודע שקדושת ה' גדולה מקדושת אדם? אלא הכוונה תדעו שקדושתי למעלה משלכם. כל הקדושה שלי למעלה היא רק מקדושתכם. ככל שאדם מקדש את ה' למטה כך שמו של הקבה מתגדל ומתקדש למעלה.
🟡 "ולא תישבעו בשמי לשקר" שנינו באבות חיה רעה באה לעולם על שבועת שווא לכאורה מה הקשר בין חיה רעה לשבועת שווא? כתוב בספר ענף עץ, אבות ה יתברך מעלת האדם מהחיה היא בכח הדיבור. ואם ישתמש האדם בלשונו לרעה כמה יגדל עונשו. ולכן בשבועת שווא שחטא בפיו ובלשונו באה חיה רעה כי אין יתרון האדם על החיה כי אם בדיבור ואם השחית את דיבורו הריהו שווה לחית השדה והיא שולטת בו.
🟡 עבודה האמת מסופר על בעל התניא שהיה נודד בעיירות ישראל כשהוא מעלים את זהותו פעם הגיע לביתו של יהודי ירא שמים ועשיר גדול שהצטיין בהכנסת אורחים וביתו בנוי מ- 4 פתחים כמו אברהם אבינו. כאשר בעל התניא הגיע לשם הכיר בו שהוא איש מורם מעם וביקש לשוחח עימו. אמר ר' אני משקיע מאמצים רבים כדי לעזור לעניים אבל אני מרגיש שהדברים לא נעשים באמת ( שעולות בו מחשבות שעושה זה לטובת עצמו) ופרץ בבכי מאוד מה ערך למעשיי הטובים כשאינם נעשים באמת? הרבי שקע בהרהורים ולבסוף אמר אבל העני נעשה שבע באמת.
🔸🔸🔸🔸

רפואה שלימה לכל חולי עמו ישראל.
ולעילוי נשמת הנפטרים.
שבת שלום הרב שרעבי.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר