מס' צפיות - 383
דירוג ממוצע -
מה מנע את הרכישה של יאהו ע"י מיקרוסופט?
תרגום חופשי של הודעת מייסד יאהו ג'רי יאנג בבלוג הרשמי של החברה, על ההחלטה לא לקבל את הצעת מיקרוסופט.
מאת: גיא לוי 06/05/08 (11:27)

במהלך 13 החודשים השבועות האחרונים הייתה תקופה מסעירה עבור יאהו! חיינו תחת מיקרוסקופ בצורה שלא חיינו לפני כן. בתקשורת הייתה מידה רבה של התעניינות באסטרטגיה שלנו וביכולת שלנו להוציא אותה לפועל.

 

חלק אף שאלו אם הצעת הרכישה של מיקרוסופט תוציא אותנו מהדרך, בדיוק כשהתחלנו להתקדם בכיוון הנכון. אנשים אלו העריכו במידה מופחת את הנחישות של יאהו, את הכוח של האנשים הבלתי רגילים שעובדים אצלנו ואת הרוח של יאהו.

 

הרבע הראשון של 2008 היה אחד הרבעים המרגשים ביותר בהיסטוריה של יאהו במונחים של המצאות ושירותים חדשים שהשקנו. חלק מהשירותים הם Buzz,OneSearch2.0, voice-activated mobile search, וידאו בפילקר, ו shine. כוננו מחלקות פיתוח חדשות בהודו וישראל. התוצאות של הרבע הראשון הוכחו לנו כי יש לנו את האסטרטגיה הנכונה, צוות נהדר ושההשקעות שלנו מתחילות להשתלם.

 

המייסד- ג'רי יאנג (תמונה: Mitchell Aidelbaum)

 

אז מה יקרה בעתיד? לאחר שמיקרוסופט ירדה מהצעת הרכישה שלה, כדאי כי נתרכז בהגדלת נפח השוק שלנו ונמקסם תוצאות עבור המשקיעים. אנו ממשיכים לבצע את התוכנית שלנו - הפיכת חווית האינטרנט לאישית, רלוונטית, פתוחה וחברתית ככל האפשר, לשרת מפרסמים ברמה שהם יתעקשו לעבוד איתנו, ולפתח את יאהו בדרך שמפתחים שלנו לא חשבו עליה. וגם נמשיך לחפש הזדמנויות אסטרטגיות שמיקמו אותנו ברמה הגבוהה להצלחה לטווח ארוך.

 

האם החוויה הזו שינתה אותנו? כמובן שכן. נהינו חזקים יותר, ממוקדים יותר עם מטרה ממוקדת יותר. אני מאוד גאה בדרך שהחברה הזו התמודדה עם ההתרחשויות, שמה את הרעש בצד, ולהראות לעולם שאנחנו מוכנים לאתגרים בזמנים מאתגרים. אנחנו יודעים שאור הזרקורים ישאר עלינו זמן מה.

 

זה בסדר - יש לנו דרך ברורה ומומנטום לבנות עליו. ויש לנו אלפי מעריצי יאהו ברחבי העולם שמאמינים בנו. זו עכשיו משימתנו להראות שיאהו יכולה לעמוד בציפיות. דרך אגב, אני בטוח שכולכם קראתם וראיתם את החדשות על כך. למעשה, נאמרו הרבה שטויות ומידע חלקי נמסר ע"י חלק מהמדווחים.

 

כדי שיהיה ברור, פה אני אומר מה קרה. הדירקטוריון לקח את המשימה ברצינות רבה. אמרנו למיקרוסופט בצורה ברורה כי אנחנו מוכנים לדון עם העסקה רק אם התנאים ייקחו בחשבון את הערך האמיתי של יאהו וישרתו את המטרות של בעלי המניות. אף אחד לא חוגג על התוצאה שהתקבלה לאחר שלושת החודשים האחרונים.

 

ואף אחד לא צריך לחגוג. אנחנו חיים בתחום תחרותי בעולם והאינטרנט רק הולך ונהיה מקום יותר מסובך. ביצעו האסטרטגיה שלנו היא מה שחשוב. לבסוף אני רוצה להודות לרבים ממכם אשר תמכו בנו בצורה נלהבת! זה הדבר החשוב יותר.

 

מקור הידיעה: הבלוג הרשמי של יאהו ואתר קידום אתרים.

הכותב הוא מקדם אתרים

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר