מס' צפיות - 843
דירוג ממוצע -
נקודה שבועית פרשת השבוע "ויקרא" ה'תש"פ
ויקרא אל משה וידבר ה אליו
מאת: דוד דרומר 25/03/20 (13:09)

 

בשבוע שעבר סיימנו את חומש שמות והנה בשעה טובה אנו מתחילים השבת את חומש "ויקרא", חומש שנקרא גם "תורת כוהנים" מהסיבה שחלקים גדולים ממנו מתעסקים בקורבנות ובשאר עבודת הכוהנים במשכן ובמקדש.

אך בפתיחתו של החומש אנו רואים משהו מיוחד: "ויקרא אל משה וידבר ה' אליו מאוהל מועד לאמור" - לכאורה, יכלה התורה מיד לרשום "וידבר ה' אל משה ..." אולם היא התחילה במילים "ויקרא אל משה" - מדוע כך נפתח החומש?

מסביר רש"י בפירושו לפסוק: "לכל דברות ולכל אמירות ולכל ציווים קדמה קריאה, לשון חיבה, לשון שמלאכי השרת משתמשים בו, שנאמר "וקרא זה אל זה'".

מהעובדה שה' קודם קרא למשה ורק אחר כך דיבר אליו, מעיד בפנינו שהקדמת קריאה לשומע היא מפני שיש לנו חיבה אליו, ולכן הוא זוכה להכנה מוקדמת לפני מה שנדבר אליו ממש כמו מלאכי השרת שפונים זה לזה.

יש בקריאה למישהו מעין התראה ובקשה וגם חיבה אליו על מנת למשוך את ליבו וקשב אוזניו כדי שישמע מה שמדברים אליו.

כך רוצה ה' שמשה ועם ישראל יקשיבו לכל הציוויים שעתידים לבוא בעניין הקורבנות והמשכן.

בשבועיים האחרונים כולנו נקראים מידי יום להקשיב ולבצע את בקשות ואזהרות מנהיגי המדינה וראשי מערכת הבריאות במאבק העולמי והלאומי שלנו במגפת הקורונה שתוקפת ומקיפה אותנו. אנו נקראים להיות שותפים מלאים במלחמה הגדולה הזאת כדי שכולנו נצליח להמשיך לחיות ולתפקד למרות המחלה הקשה והמדבקת.

בתחילתו של חודש ניסן, חודש הגאולה, נתפלל וגם נמלא את כל הדרישות שנקראנו לקיים וכך בכוחות משותפים נתקרב כולנו ונזכה לראות את הגאולה הגדולה והבריאה.

"בניסן נגאלו ובניסן עתידין להיגאל".

 

שבת שלום ומבורך

 

החוויה היהודית

http://h-y1.coi.co.il/

לע"נ יעקב בובר, שבתאי טורס, שמואל פולק, מאיר גרינברג, יצחק שניצר ואברהם פישר שנפלו במלחמות ישראל והיו נצר אחרון למשפחתם. חוכמת התורה,קודש הקודשים,אבן השתייה,

לרפואת דב בן לובה.

 

תורת כוהנים,קורבנות,עבודת הכוהנים,משכן,מקדש, ויקרא אל משה, מערכת הבריאות,במאבק העולמי,לאומי,מגפת הקורונה,המחלה הקשה,מדבקת, חודש ניסן, חודש הגאולה,

הכותב הוא מנהל "אורי עוז הפקות"- מיזמים חינוכיים,קשרי קהילה ומשימות לאומיות. חבר בעמותות "רוח טובה" ו"החוויה היהודית",מנהל אתר אינטרנט בשם "תורה" כתובת האתר:www.torah.in/he1

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר