מס' צפיות - 1326
דירוג ממוצע -
מה אפשר לעשות עם כסף פנוי?
מאת: NR 18/03/20 (16:19)

תוכניות חיסכון בנקאיות היו בעבר אחד מאפיקי ההשקעה הבטוחים ביותר הודות לריביות שהתווספו להם במהלך תקופת החיסכון. בשנים האחרונות חלה תמורה משמעותית בתוכניות חיסכון מהסוג הזה, וכיום הריבית הנצברת היא אפסית לאור הריבית הנמוכה כל כך בארץ ובעולם, מה שגרם לאנשים רבים לחפש אפיקים טובים יותר להשקיע בהם את כספם.

 

עבור אלו שיש להם כסף פנוי והם מעוניינים להשקיע כספים בשוק ההון, תיקי השקעות מהווים אפיק השקעה מבוקש שבאמצעותו ניתן להרוויח תשואה. ניהול תיקים לאורך זמן, עשוי לאפשר לכם ליהנות מרווחים גבוהים ביחס לתוכניות חיסכון בבנקים, וזה המידע שחשוב לדעת לפני בחירה של בית השקעות כזה או אחר.

 

ניהול תיקים בעולם ההשקעות – מה אתם צריכים לדעת?

 

תיק השקעות מנוהל הוא תיק שבו אתם משקיעים את הסכום שאתם מעוניינים להשקיע ומנוהל על ידי מומחים בתחום. תיקי השקעות מנוהלים על ידי מנהלי תיקי השקעות שיש להם רישיון לעסוק בתחום כאשר אתם בעצם מעניקים להם הרשאה להשקיע את כספכם באפיקים מניבים לפי שיקול דעתם ובהתאם לאופי ההשקעה שמותאם לכם באופן אישי.

 

 

פתיחת חשבון השקעות מתקיימת בבנק לפי בחירתכם ואתם יכולים לפתוח חשבון כזה על שמכם בלבד או על שמם של מספר אנשים (בני זוג, בני משפחה). החשבון יפתח בבנק או בבית השקעות שהוא חבר בבורסה, והכספים בו יתנהלו לפי הסכם ביניכם ובין מנהל תיק ההשקעות שלכם.

 

ניהול תיקים כולל השקעה של סכום מינימלי שמוגדר על ידי בית ההשקעות שאתם בוחרים כאשר בתי השקעות שונים מקציבים סכומי מינימום משלהם. בעבר, סכום השקעה מינימלי היה מעל 250,000 ₪, אך כיום ניתן לפתוח תיק השקעות דיגיטלי, החל מסכום של 20,000 ₪ כאשר הכספים שבו יושקעו באגרות חוב, מניות, או מוצרים פיננסיים אחרים בשוק ההון, דרך קרנות נאמנות.

 

תקופת ההשקעה בתיקים מנוהלים

 

לאחר שתחליטו על הסכום שאתם מעוניינים להשקיע ועל טווח הזמן שאתם צופים שהתיק שלכם יתנהל, תוכלו להעניק למנהל ההשקעות שלכם ייפוי כוח על מנת שינהל את התיק עבורכם תוך תשלום של דמי ניהול. מנהל ההשקעות יפעל בתיק, בהתאם להחלטות שהתקבלו מבעוד מועד, רמת הסיכון המתאימה לכם, אופי ההשקעה שלכם, טווח הזמן שבו אתם צופים שתצטרכו את הכסף ועוד. כמובן שלמרות כל הנ"ל, הכסף נזיל ותוכלו למשוך אותו מתי שתרצו.

 

ניהול תיקים מהווה חלופה לפתיחת חסכון בבנק, וכיום אתם יכולים ליהנות מתשואה לאורך זמן בפתיחת תיק השקעות משלכם. לאחר שתבצעו את השיקולים הראשוניים לפני פתיחת התיק, תוכלו להעניק למנהל תיק ההשקעות שלכם ייפוי כוח על מנת שיבצע השקעות בשמכם. וודאו שאתם בוחרים בחברת השקעות בעלת ניסיון המעסיקה מנהלים מוסמכים ובעלי רישיון כדי לוודא שתקבלו את השירות הטוב ביותר באופן מוסדר ומפוקח. 

 

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר