מס' צפיות - 622
דירוג ממוצע -
פרשת השבוע "תצווה" / מיזם ממתק לשבת
מאת: איציק גיני 08/03/20 (07:35)

🎉ממתק לשבת תצווה שבת זכור פורים🎉

● "והיה על מצחו תמיד לרצון להם לפני ה'".

הציץ מכפר על עזי פנים וכתוב בזוהר שאותם עזי פנים מסתכלים בשם ה' החרוט על הציץ היו מתמלאים בפחד ויראה והיו מתביישים ונעשו שפלים בפני עצמם ועזות פניהם היתה נמחקת ונמחלת. וכתב החפץ חיים שקשה מאוד לאדם שיש בו עזות פנים לחזור בתשובה. אלא אם כן היה מסתכל בשם ה' הנמצא בציץ. שנאמר באבות "עז פנים לגיהנם" מי שהוא עז פנים חזקה עליו שלא יעשה תשובה. וזה כוונת המאמר עז פנים לגיהנם כי דרך זו מובילה לבטח לגיהנם. ובמסכת תענית כתוב "כל אדם שיש לו עזות פנים סופו שנכשל בעבירה", לכן העיצה שינהג אדם בשפלות וענווה שלא יגיע חס ושלום לעזות פנים שאין ממנה מוצא. ובזמננו שאין לנו את הציץ סגולה להסתכל על פני צדיק שמבטלת את עזות הפנים.

📜פרשת זכור📜

 "תמחה את זכר עמלק"

הרמ"א כותב שהיה מנהג התינוקות לקחת אבנים חלקות ולכתוב עליהם המן כשהקורא מזכיר את המן מקישים את האבנים זו על גבי זו כדי שימחה שמו ויקויים בו ושם רשעים ירקב. בספר קב הישר מסופר על הרב הקדוש העשיל מקראקא זיע"א שהיה רוצה לנסות את הקולמוס היה כותב שם עמלק או שם המן או זרש ואחר כך היה מוחק את שמם כדי לקיים את מצוות עשה של "מחה תמחה את זכר עמלק".

● רמז מהתורה בשעה ששומעים המן מכים מהפסוק "והיה אם בן הכות הרשע" סופי תיבות

 והיה

אם

בן

המן.

● "איש יהודי היה בשושן" מרדכי היה יהודי לא רק בבית המדרש ולא רק בביתו אלא גם בשושן העיר ברחוב וגם בין הבריות ולא היה מתבייש בדתו.

לע"נ

חיים בן יהודה

ישראל בן ריקה

זהרה בת חנה.

שבת שלום ופורים שמח הרב שרעבי.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר