מס' צפיות - 897
דירוג ממוצע -
נקודה שבועית פרשת השבוע "משפטים" ה'תש"פ
פרשת השבוע, פרשת "משפטים
מאת: דוד דרומר 21/02/20 (15:25)

 

כל זוג לקראת חתונתו מתכונן ומתרגש לקראת הערב הגדול.

בגדים יפים, תזמורת מנגנת ומשמחת, פרחים לקישוט האולם, ועוד ועוד מוטיבים שמוסיפים ומגבירים את התפאורה של הערב הגדול בחייהם.

אולם כל הזוגות בעלי הניסיון מיד יגידו לאותו זוג המון מזל טוב ושאר ברכות ואיחולים אך עליהם לדעת ולזכור ובעיקר ללמוד שהחיים האמיתיים זה לא הערב הנוצץ הזה אלא כל מה שיקרה דקה אחרי שכולם ילכו לבתיהם והאורות ברחבת הריקודים ייכבו והתזמורת תפסיק לנגן.

אז יילך הזוג לביתו ויתחיל לנהל שגרת חיים אמיתית, של מטלות, של התמודדויות, שמחות וגם רגעי עצב, אתגרים וקשיים אבל גם הרבה נחת, וכל זה יימשך שנים טובות וארוכות.

פרשת השבוע, פרשת "משפטים", באה מיד לאחר מתן תורה. החתונה בין הקדוש ברוך הוא לעם ישראל הייתה מיוחדת. נתינת עשרת הדיברות מהחתן לכלה, קולות וברקים, עשן, שופרות, עצים מלבלבים על ההר ואפילו "תקרית משפחתית" בדמות חטא עגל הזהב. הכל היה שם אבל אלה לא החיים עצמם. 

בפרשה שלנו לבדה נקרא 53 מצוות עשה ולא תעשה מתוך 613 המצוות שיש בכל התורה כולה.

מצוות רבות שעוסקות במגוון גדול של תחומי החיים: דיני עבדים, נזיקין, שומרים, ענייני ממונות לסוגיהם, שבתות ומועדים ושנים, מצוות הקשורות בתחומי החברה, מצוות בין אדם למקום ועוד ועוד.

באה התורה בפרשה המיוחדת והמגוונת שלנו ואומרת לנו לזכור שאמנם זה עתה חגגנו חתונה נוצצת ומרשימה שאת התוכן שלה זוכרים כולם אבל מציאות החיים הרבה יותר מפורטת ואולי אפילו סיזיפית. החכמה והגדולה היא לחיות ולהתנהל ביום יום הרגיל שלנו ע"פ כל אותן מצוות המפורטות בפרשה. זה המבחן שלנו, זה הייעוד שלנו, זה החיים שלנו.

 

שבת שלום ומבורך!

החוויה היהודית

http://h-y1.coi.co.il/

לע"נ יעקב בובר, שבתאי טורס, שמואל פולק, מאיר גרינברג, יצחק שניצר ואברהם פישר שנפלו במלחמות ישראל והיו נצר אחרון למשפחתם.

לרפואת דב בן לובה.

בגדים יפים, תזמורת מנגנת ומשמחת, פרחים לקישוט האולם,תפאורה, עשרת הדיברות,מהחתן לכלה,שבתות ומועדים,

הכותב הוא מנהל "אורי עוז הפקות"- מיזמים חינוכיים,קשרי קהילה ומשימות לאומיות. חבר בעמותות "רוח טובה" ו"החוויה היהודית",מנהל אתר אינטרנט בשם "תורה" כתובת האתר:www.torah.in/he1

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר