מס' צפיות - 681
דירוג ממוצע -
יום כיף לחברות
מאת: אלעזר בן שימול 17/02/20 (16:38)

 

כיום, מעטים הם המנהלים בארגונים שאינם מודעים לפן האישי של העובדים בארגון או בחברה, ואינם חשים בצורך ליצור פעילויות מגבשות, כאלה שאינן נוגעות ישירות בפעילות הליבה העסקית של החברה. עם השנים, עלתה המודעות לצורך בפיתוח הצד האישי של העובדים, וזאת, בעיקר בחברות גדולות יותר, בהן, חסרה תחושת ה"משפחתיות" המאפיינת חברות מסורתיות או חברות קטנות ובינוניות. יום כיף לחברות מספק למנהלי החברה את האפשרות הטובה ביותר לשבור את שגרת העבודה השוחקת, לרענן את הקשרים בין עובדי החברה, כמו גם לגבש אותם לכלל ארגון דינמי, מתפקד ומגובש יותר.

 

יום כיף לחברות - כשמאיר מאדמיניסטרציה וירון מהכספים חוברים לרות מהשירות

 

ישנן לא מעט פעילויות מפרות אשר אותן יכולות חברות לבצע, על מנת לשבור את שגרת פעילותן העסקית - ימי עיון, כנסים, הרצאות וכן הלאה, אולם, הניסיון מורה, כי דווקא פעילויות המבוצעות בשטח (למשל, קרבות פיינטבול או קארטינג פדאלים) הן אלה המגבשות את עובדי הארגונים בדרך הטובות ביותר. יש משהו באוויר החוץ-משרדי הפתוח, העוזר לאנשים (ויהיו אלה האנשים, המופנמים, השקטים והמאופקים ביותר) להשתחרר ולצאת מהמוד העסקי העצור והמעונב שלהם, לשתף פעולה יחדיו, ולהפוך את הפעילות המהנה למשהו שהם יכולים "לקחת" איתם גם ליום שלמחרת, כשהם שבים לפעילותם השגרתית.

 

לא משאירים אף אחד מאחור!

 

חשוב לזכור, כי כאשר מסתכלים על יום כיף לחברות כעל אירוע בעל ערך מוסף, יש צורך להתייחס לא רק למאפייני הארגון, אלא אף למאפיינים הפרטניים של העובדים בארגון, כדי לנסות ליצור תמהיל פעילות משותף שממנו יוכלו ליהנות כל העובדים. יום כיף פרודוקטיבי ומאורגן נכון יתייחס לנתוניהם של כלל העובדים (צעירים ומבוגרים, נשים וגברים, דתיים וחילונים, בעלי מגבלות וחסרי מגבלות וכן הלאה) ויאפשר לכל אחד מהם ליטול חלק בפעילות המשותפת.

 

לקום, לחלץ עצמות ולהתגבש!

 

כמו כן, חשוב לציין, כי בראיה הארגונית, לא כל סתם יום כיף לחברות אכן עשוי להשיג את מטרות הערך המוסף שלו. לעיתים קרובות, יום כיף כזה, כשהוא אינו מאורגן כהלכה (או, במקרים הגרועים יותר - אינו מאורגן כלל), אמנם עשוי להשיג את מטרת שבירת השגרה, אולם, מסיבות שונות, מבחינת הגיבוש הפנים-ארגוני הוא עלול להיכשל. לכן, מוטב שלא להתפתות ולנסות לחסוך באמצעות ארגון יום הכיף בכוחות עצמכם, זאת, מאחר, שלמשל, רונית מהרווחה, מוכשרת ככל שתהיה, לעולם לא תצליח להפיק יום כיף לחברות באותה מיומנות שבה תעשה זאת חברה מקצועית המתמחה בכך ועושה זאת במשך שנים.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר