מס' צפיות - 924
דירוג ממוצע -
מה הם מבנים ניידים?
מאת: אלעזר בן שימול 23/01/20 (21:34)

בשנים האחרונות מחירי הדיור הולכים ומאמירים. אם פעם כמעט כל זוג צעיר היה יכול לקנות בית בשלב כזה או אחר, היום המצב שונה לגמרי. היום יש לא מעט אנשים שחיים כל החיים בשכירות, מכיוון שמחירי הדירות הם כאלו שהם לא יכולים להרשות לעצמם.


אבל היום יש גם אופציה נוספת, אופציה של מבנים ניידים. מהם אותם מבנים ניידים? כשמם כן הם, מבנים שאפשר להזיז ממקום למקום, מבנים שיכולים להגיע מוכנים או להיבנות במקום והם מתאימים לרבים. הנה כמה סוגים של מבנים ניידים שצריך להכיר, מבנים שיכולים לשמש לצרכים שונים.


סוגים של מבנים ניידים


• מבני מתכת ופנלים מבודדים – אלו מבנים אשר נבנים על קונסטרוקציה חזקה ועמידה, מבנים שאומנם נקראים מבנים ניידים אך הם מיועדים להיות במיקומם הספציפי עוד שנים ארוכות. יש להם רצפת בטון יצוקה והם מתאפיינים ביכולת בידוד מצוינת לחום או לקור.
• קרוואנים – אלו מבנים שניתן לראות בלא מעט מושבים, בחצרות ובמפעלים. הם מיועדים הן למגורים והן למשרדים ולצרכים שונים.
• מבני עץ – סביר להניח שהייתם לפחות פעם אחת בצימר, צימר שהייחודיות שלו היא שהוא עשוי מעץ. הוא יהיה בדרך כלל מחופה גם מבפנים מעץ והצימר כולו יכול להיבנות במקום או להגיע מוכן.
בכל המבנים הניידים, אם הם מגיעים בהובלה כל מה שצריך הוא לחבר אותם לתשתית מים, חשמל וביוב ובמידה כמובן שיש את האישורים הרלוונטיים, אפשר להשתמש בהם.


מי צריך מבנים ניידים?


• בעלי שטח – יכול להיות שקניתם שטח אדמה ויכול להיות שקיבלתם אחד כזה בירושה מההורים, אם אין לכם כסף לבנות עליו אתם שייכים למועדון לא קטן של אנשים שרוצים לבנות אבל לא יכולים להוציא כל כך הרבה. גם בשבילכם מבנה נייד יכול להיות הפתרון האולטימטיבי.
• למשרדים זמניים – יש היום לא מעט חברות כמו חברות בנייה שעוברות ממקום למקום מאתר לאתר ובכל אחד כזה הן נמצאות כמה חודשים עד כמה שנים. הן צריכות משרדים ובמקום לבנות ולהוציא על זה הון תועפות, מבנים ניידים הם פתרון מצוין בשבילן. הן יכולות לעשות שימוש באותם מבנים פעם אחר פעם ולחסוך המון כסף.
• יחידת דיור להשכרה – אם אתם גרים בבית במושב ואתם רוצים להוסיף לשטח שלכם יחידת דיור בשביל להשכיר אותה, זה יכול להיות בדיוק מה שאתם מחפשים. כך גם אם אתם רוצים לאפשר לילד לחיות ביחידת דיור לידכם או שאם רוצים להוסיף חדר לבית.
מבנים ניידים יכולים להתאים ללא מעט אנשים ולהוות פתרון מצוין ללא מעט מצבים. חשוב לזכור שמעבר לבנים עצמם יש עלויות נלוות כמו אישורים על הקרקע בה רוצים להציב את המבנה הנייד, כמו חיבור לתשתיות והוצאות נוספות. כל אלו יכולים לעלות לא מעט אבל זה עדיין ישתלם ביחס לבנייה קונבנציונאלית.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר