מס' צפיות - 614
דירוג ממוצע -
הגיע זמן להפרדת הדת מהמדינה
מאת: zvidoc 04/05/08 (13:40)

הגיע הזמן לעשות מעשה, הפרדת הדת מהמדינה רק תשפר את היכולת של כל אחד לסגוד לפי רצונו. גם איטליה עם הוותיקן בתוכה עשתה צעד זה ומי אשר חזה שחורות הרי והתבדה.

 

אם מי ממקורבי היה צריך להתגייר, להתחתן או להתגרש, כל עוד זה בידי הרבנות, הרי והייתי עוזר לו לעשות זאת מחוץ לגבולות המדינה. מוסד הרבנות כמינהל אזרחי של המדינה הוא אחד הגופים האנטי ציוניים הכי גרועים עלי אדמות, ראו את השנאה השוכנת בו. עם אחד, שני רבים (מהשורש "ריב") ראשיים ואלף מוצצי דם לידם.

 

חילוני חרד לשלומי ולשלום עמי אני ובכל פעם אשר בה עולה סוגיה קשה כמו סמכויות גיור, נישואים וגירושים  נתוני מחלוקת הרי חרדתי רק גדלה והולכת.

 

הכפייה הדתית בארצנו הולכת מדחי אל דחי ונוגסת כל חלקה טובה באשר לחופש הפולחן או אי-פולחן בארצנו. אז די, שישים שנה למדינה זה מספיק זמן להתבגרות, הציונות הוקמה על בסיס של דמוקרטיה חילונית כאשר היא יוצאת מתוך העליהום החסידי אשר כשלעצמו גרם נזק כבר ברוסיה ופולין ערש מולדתו.

 

אז כמדינה מתבגרת ,אנא התנערי מהכפיוּת הדתית, תני חופש לחילונים להיות חילונים ולדתיים להיות דתיים אך את החוקה שמרי לעצמך מדינה , לא תעשי כך במהרה , להרס עצמי תדוני עצמך מדינה צעירה אך מתבגרת!?

 

תמונה: Effib

הכותב הוא דור שני לשואה , בן למשכילים אקדמאים, מכונאי בדימוס, מדריך יישומיי-מחשב בפועל. אוהב מוסיקה קלאסית, ברוק רנסאנס ומודרנית. קורא-תולעי בשלש שפות ובעל דעות שמאל מתון - http://forum.kan-naim.co.il/viewforu

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
הוגש בעקבות כתבה ב-YNET אשר שכחתי להוסיף
zvidoc 05.05.08 (00:53)