מס' צפיות - 730
דירוג ממוצע -
פרשת השבוע "מקץ" / מיזם ממתק לשבת
מאת: איציק גיני 29/12/19 (07:35)

🍩ממתק לשבת מקץ חנוכה🍩
"ויהי מקץ שנתיים ימים" אמר הכתוב שנתיים וימים לומר שאף על פי שיוסף היה אסור בבית הסוהר שנתיים נוספות היו בעיניו כימים, כי הצדיקים שמחים בייסורים, ומקבלים אותם באהבה מבחינת הצדיק כימים מועטים.
● ועוד "ויהי מקץ שנתיים ימים" ויהי מקץ כאשר מגיע קיצו של האדם ועליו ליתן דין וחשבון בעולם העליון מתוך כל אותם השנים שחי נחשבים לו הימים שבהם עסק בתורה ובתפילה, ואז מתברר שמכל השנים נשאר לו ימים.
● "וא-ל שדי יתן לכם רחמים".. לכאורה היה צריך לומר יתן עליכם רחמים ולא לכם, אלא הרוצה שירחמו עליו מן השמים צריך הוא עצמו להיות רחמן, כמו שאמרו כל המרחם על הבריות מרחמים עליו מן השמים. וזה יעקב איחל לבניו שיזכו להיות רחמנים ומימלא ירחמו עליהם מן השמים.
● מספר הנרות עם השמש 44 שווה דם.
כותב בני יששכר אדם שמדליק נרות חנוכה כראוי ניצל משפיכות דמים, נמצא שנרות חנוכה הם המגן שמגן על האדם כל השנה.
🌟פעם בא יהודי מפרימשלן לבקש רפואה על אשתו, שקיבלה שושנה ברגל. שאל רבי מאיר את היהודי אם נשאר לו שמן מן החנוכה, ענה היהודי מה שייך שמן של חנוכה לשושנה של אשתי? ענה לו היהודי מה שייך השמן של חנוכה לשושנה של אשתי?
ענה לו רבי מאיר: כתוב בשיר מעוז צור ומנותר קנקנים נעשה נס לשושנים, והלך ושם קצת שמן ואשתו נתרפאה. (סגולה טובה להשאיר בשמן שנותר אבל אדם צריך לעשות תנאי כדי להשתמש בשמן שנשאר).
🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟
לרפואה שלימה אברהם בן יחיא.
לעילוי נשמת שלמה בן ניסים ז"ל.
שבת שלום הרב שרעבי.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר