מס' צפיות - 2259
דירוג ממוצע -
סיכום זמני של מערכת הבחירות הנוכחית
בפעם הראשונה בתולדותיה הולכת מדינת-ישראל לבחירות שניות תוך פחות מחצי-שנה. ההערכה הרווחת של הציבור הישראלי מצד אחד, ושל הפרשנים הפוליטיים מצד שני הייתה שלא יהיו הרבה שינויים בתוצאות הבחירות שחווינו בתחילת אפריל (הסקרים המעטים שבוצעו לקראת מערכת הבחירות השנייה מאוששים נתונים אלו),אבל יש כמה נתונים שצריך לשים אליהם לב:
מאת: רועי אורן 11/07/19 (01:02)

בפעם הראשונה בתולדותיה הולכת מדינת-ישראל לבחירות שניות תוך פחות מחצי-שנה.

ההערכה הרווחת של הציבור הישראלי מצד אחד, ושל הפרשנים הפוליטיים מצד שני הייתה שלא יהיו הרבה שינויים בתוצאות הבחירות שחווינו בתחילת אפריל (הסקרים המעטים שבוצעו לקראת מערכת הבחירות השנייה מאוששים נתונים אלו),אבל יש כמה נתונים שצריך לשים אליהם לב:

                            הנתונים המרכזיים של מערכת הבחירות הנוכחית

1: חרף העובדה שנתניהו נחשב מנהיג חזק ,נראה שהוא חושש ממערכת בחירות זו בשל מצבו המשפטי הסבוך מצד אחד, ובשל העובדה שאבגידור ליברמן יכול להוביל לאחד משני תרחישים שאף-אחד מהם לא טוב לנתניהו (להקים ממשלת אחדות עם רוטציה, לתת לאדם אחר להרכיב את הממשלה הבאה).

2:לא ברור כיצד תשפיע חזרתו של שר הביטחון וראש-הממשלה לשעבר אהוד ברק לזירה הפוליטית כאשר די-ברור שהוא מנסה להאפיל על הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ, ושר הבטחון לשעבר עמיר פרץ כדי להיות מועמד גוש המרכז-שמאל לראשות הממשלה.

כרגע זה לא מצליח ,אך ברק הוא רץ מרתון מנוסה שלא רואה אף-אחד ממטר.

3: גם בגוש הימין בוקה ומבולקה: לא באמת ברור כיצד בנט ושקד שתופסים את עצמם כליברלים רוצים להתאחד עם יתר מפלגות הימין שתופסות את עצמן מפלגות קיצוניות ושוליות בחברה הישראלית.

4: אביגדור ליברמן עדיין תופס את עצמו כלשון מאזניים אשר יקבע במידת-מה את זהות מרכיב הממשלה הבאה.

זאת למרות שאין לו הישגים משמעותיים בשום דגל שהוא העלה עד-כה.

נכון לעכשיו מתנהל פה קרב סרטונים בין ראש-הממשלה נתניהו לראש-הממשלה לשעבר אהוד ברק ,אך השאלה היא מה יעשו יתר המתמודדים בזירה בשני הגושים אשר צריכים למצב את עצמם על-מנת שלא ייעלמו אל תהומות הנשייה הפוליטיים.

וזו משימה קשה ביותר עד בלתי-אפשרית.

הכותב הוא אני כרגע סטודנט לתקשורת אשר כותב בנושאים שונים מספורט ועד רווחה ואקטואליה . כרגע אני לומד באוניברסיטה הפתוחה (אולי זה ישתנה בעתיד)

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר