מס' צפיות - 1920
דירוג ממוצע -
כמה מילים לגבי Bittorrent וספקי אינטרנט בארץ
מאת: חץ בן חמו 26/04/08 (23:53)

מי שמוריד בשנים האחרונות סרטים וסדרות, בוודאי שמע על BitTorrent, שהוא פרוטוקול השיתוף שמשתמשים בו כמעט הכי הרבה בעולם. חלק מהשיתוף נעשה לצרכים לגטימיים וחוקיים (הפצות לינוקס למיניהם לדוגמא), וחלק לצרכים לא ממש חוקיים (סרטים, סדרות וכו').

 

ספקי האינטרנט מדווחים על ניצול מאסיבי של רוחב פס ע"י תוכנות שיתוף שמשתמשות בפרוטוקול ה-BitTorrent, וחלק מהספקים נלחמים ב"בעיה" באמצעים שונים, כאשר חלקם הגדול פשוט בודק את כמות ההורדות שמשתמש מוריד מבחינת ג'יגה-בייטים, ואם הוא חורג, ספק האינטרנט מתקשר ללקוח, מודיע לו על החריגה ומגיע איתו להסדר כלשהו (תשלום נוסף על שימוש יתר, הצעה לחבילות יותר גדולות וכו').

 

חלק מהספקי אינטרנט משתמש בטכנולוגיות המזייפות הודעות ניתוק (RST) במהלך הורדות עם ביטורנט, מה שכמובן גורם לאדם שמוריד לרדת בקצב ההורדה או לא לקבל הורדה כלל וכלל במהלך שיתוף והורדת קובץ דרך הביטורנט. ספקים אחרים פשוט חוסמים פורטים המיועדים לחיבור ושיתוף ביטורנט (פורטים 6881-6889 ב-TCP).

 

בארץ, ספקי האינטרנט מכחישים טוטאלית שהם משתמשים בתוכנות וטריקים שונים על מנת להאט את קצב ההורדה. בעיתונות הופיעו הודעות בעבר של ספקים כמו בזק בינלאומי, אינטרנט זהב, נטויז'ן, ברק וכו' המודיעים כי הם אינם משתמשים בשום טריק כדי להאיט את קצב הגלישה.

 

חברת Vuze (זו החברה שכותבת את תוכנת השיתוף Azureus), הוציאה PLUGIN חדש המאפשר למשתמשי תוכנת Azureus (גירסת Windows בלבד, בשלב זה) לדגום את ספק האינטרנט שלהם במהלך מס' שעות ולקבל תוצאות חיות כמה ספק האינטרנט משתמש בטריקים כמו RST כדי לחסום ו/או להאיט קצבי הורדה. החברה גם שחררה דו"ח (קובץ PDF) המראה תוצאות מעניינות, ומה שאותנו בארץ יותר מעניין, זה שספקי האינטרנט בארץ (נטויז'ן, בזק בינלאומי ועוד) גם מופיעים בדו"ח כספקים שעושים את הטריקים האלו.

 

דו"ח בהחלט מומלץ לקריאה.

 

חג שמח,
חץ

 

פורסם בבלוג של חץ

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר