מס' צפיות - 689
דירוג ממוצע -
חג הפסח- האם מצאנו את חירותינו?
דווקא חג הפסח, אשר אין לי כלום נגד ההליך סביב הפולקלור שלו או של כל חג אחר, ניראה לי כשיעבוד בלי סוף לחוקים וכללים אשר אנשים כופים על עצמם, בני משפחתם ואפילו תחוקתית על הציבור.
מאת: zvidoc 25/04/08 (21:26)

ברור כי השאלה הרטורית הזו צריכה להיות חלק מחשיבתנו כל השנה ולא רק בחג החירות. חירות היא מושג נפשי הרבה מעבר לחומרניות אשר בה. אישית אני יכול לחוש בחירות יום כן ויום לא - היום לא- או אולי כן, - עניין יחסי לעומת הציפיות שלנו מהחיים בכלל ובכל יום בנפרד.


דווקא חג הפסח, אשר אין לי כלום נגד ההליך סביב הפולקלור שלו או של כל חג אחר, ניראה לי כשיעבוד בלי סוף לחוקים וכללים אשר אנשים כופים על עצמם, בני משפחתם ואפילו תחוקתית על הציבור.

 

אם כך למי החירות? לזה אשרה מצליח להכתיב לזולתו את הכללים? או לזה אשר הכללים לא מזיזים לו? או אולי לזה אשר פשוט נהנה מעצם החג והחופשה?

 

בכל מיקרה בהקשר לחג זה או כל מועד אחר , אני בעד הפרדה של המדינה מהדת וכל אחד יוכל להשים את אמונתו בחופשיות מבלי לפגוע החירות זולתו.

הכותב הוא דור שני לשואה , בן למשכילים אקדמאים, מכונאי בדימוס, מדריך יישומיי-מחשב בפועל. אוהב מוסיקה קלאסית, ברוק רנסאנס ומודרנית. קורא-תולעי בשלש שפות ובעל דעות שמאל מתון - http://forum.kan-naim.co.il/viewforu

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר