מס' צפיות - 4546
דירוג ממוצע -
החזרי מס - האם זה כדאי?
מאת: אלעזר 08/05/17 (08:39)

האם אתם זכאים להחזר מס מרשות מס ההכנסה בישראל? כיצד ניתן לבדוק זאת? המשיכו לקרוא
 
החזר מס - האם מגיע לנו החזר כספי?

ישנם מצבים בהם מגיע לשכירים, עצמאיים וכל אדם או חברה אשר שילמו את מס ההכנסה השנתי שלהם, החזר בעקבות הטבות מיסוי מסוימות וטעויות אשר גררו תשלומים סכומים גבוהים מדי למס הכנסה. בדיוק כפי שכל אחד בודק את חשבון הבנק שלו לוודא כי הבנק לא לקח ממנו עמלות גבוהות מדי שלא בצדק או סכומים מסוימים בגין פעולות אותן הוא לא ביצע, גם כאן יש לשכור את שירותיו של יועץ מס על מנת שיבדוק האם מגיע לכם החזר מס מרשויות המיסוי בישראל וזאת משום ששילמתם יותר מס הכנסה מהחובות שהוגדרו לך על ידי מס ההכנסה בישראל.

החזר מס נעשה לשכירים, עצמאים, חברות וכל אדם או גף אשר מחויבים לשלם מס הכנסה מדי שנה. פעולה זו נעשית על ידי יועצי מס מנוסים ובעלי וותק אשר מכירים את כל חוקי המיסוי במדינת ישראל ויכולים לבדוק האם אכן שולם יותר מהנדרש ולהגיש את הטפסים והמסמכים הדרושים להחזר מיסוי מהרשויות.
 
החזר מס מהפסדים בשוק ההון

בתחילת 2012 איגוד הבנקים הודיע כי לכל אדם או חברה בישראל נפתחת האפשרות לקיזוז של מיסוי כתוצאה מהפסדים אותם הוא חווה בשוק ההון. אם בעבר, משקיעים היו צריכים להמתין עד שהם היו מרוויחים משוק ההון ורק אז הם יכלו לבצע קיזוז של החזר המיסוי של המכירה או להמתין שיועצי המס שלהם יבצעו תיאום מס בסוף שנת המס, כיום תוכלו לקבל את בסוף החודש את החזר המס אשר נגבה מכם חודש לפני כן.

כאן מדובר על יתרון משמעותי בעיקר עבור אנשים או חברות המוכרים כמשקיעים בכירים אשר בדרך כלל לא הגישו את הדו"חות השנתיים למס הכנסה ולכן גם לא זכו לאותם החזרי מס אשר מגיעים להם. מעוניינים בפרטים נוספים? השאירו לנו את השם ומספר הטלפון שלכם ומומחה בתחום החזרי מס יחזור אליכם בהקדם.
 
החזר מס לשכירים

יכול להיות שגם אתם כשכירים זכאים להחזרי מס של סכומים ניכרים עד שש שנים אחורה מיום הגשת הבקשה. מעוניינים לברר עד כמה הדבר רלוונטי לכם, מעוניינים שיועץ מס בעל ניסיון ומוניטין יצליח להוכיח לרשויות המס במדינת ישראל כי במשך שש השנים האחרונות היו לכם הוצאות ששימשו אתכם להשתכרות במקום בו אתם עובדים?

השאירו את הפרטים שלכם ומומחים בתחום ייעוץ מס יחזרו אליכם, יבחנו את הדברים ויגישו עבורכם את כל הטפסים המתאימים. חשוב שכל שכיר ידע את הדברים הבאים:

  • לימודים וקורסי השתלמות אשר נועדו לשמור על הרמה המקצועית שלכם במשרה בה אתם עובדים מוכרים פעמים רבות לצרכי ניכוי מס.
  • עלויות של לינה ונסיעות על השתלמויות וקורסים מסוימים גם הם יכולים להיות מוכרים לצרכי ניכוי מס.
  • תשלום לספק האינטרנט, רכישת עיתונים ורכישת ספרים אשר נעשתה לצרכי השתכרות יכולים גם הם להיות מוכרים לצורך ניכוי מס.
  • ביטוח אובדן כושר עבודה יכול להיחשב כמוכר.
  • שכיר אשר עובד מהבית ויכול להוכיח כי הוא נאלץ לעשות זאת על מנת להשלים שעות עבודה יכול גם להיות זכאי לניכוי מס.

לסיכום, ישנן הוצאות רבות עליהן מגיע לכם החזר מס. כיוון שצריך להוכיח במאת האחוזים לפקיד השומה כי הוצאות אלו היו הכרח מטעם העבודה, חשוב מאוד לשכור את שירותיו של יועץ מס בעל מוניטין, אשר יכול לנסח את הדברים בצורה הברורה והמשכנעת ביותר.
 
מעוניינים לקבל החזר מס מהרשויות? השאירו את הפרטים שלכם וטובי אנשי המקצוע יחזרו אליכם במטרה לעזור לכם לקבל את החזרי המס המגיעים לכם.

הכותב הוא רואה חשבון, יועץ מס - אוהב לעזור לאנשים גם כשהם לא הלקוחות שלי. תחת הפרופיל הזה אני אעלה עוד חומרים http://www.ekcpa.co.il

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר