מס' צפיות - 4698
דירוג ממוצע -
על ההבדלים בין הובלות קטנות להובלות דירה ואיך זה יכול לחסוך לכם כסף
המדריך שילמד אתכם איך היכרות עם עולם ההובלות הקטנות יכול לחסוך לכם כסף וזמן בהובלת דירה.
מאת: רועי מ 01/03/17 (10:45)

הובלות קטנות מהוות נתח משמעותי בענף שירותי ההובלות בישראל. רבים אינם יודעים זאת אך ההבחנה בין סוגי ההובלות השונים יכולה לחסוך לכם זמן וסכומי כסף משמעותיים. יחד עם זאת, גם כשמדובר בהובלה קטנה, לבחירת המובילים, משקל חשוב בהצלחת התהליך. לפניכם טיפים וכללים שיעזרו לכם לחסוך זמן וכסף בהובלה הבאה שלכם.

 

מהן הובלות קטנות

 

ראשית, הובלות קטנות נחשבות בדרך כלל להובלה של פריטים בודדים. יחד עם זאת, הובלות קטנות יכולות להתרחש בטווח רחב למדי – החל מהובלת פריט ועד להובלה של דירה קטנה כדוגמת דירת סטודנטים.

דוגמאות נוספות להובלה קטנה יכולות להיות הובלה של רהיטים מדירה לדירה או מהחנות אל הדירה, הובלה של מוצרי חשמל וכן הלאה.

להבחנה בין הובלה רגילה להובלות קטנות חשיבות גבוהה בקביעת השירות שתקבלו כמו גם על המחיר שתשלמו עבור שירות זה. מספיק להסתכל על מחירון הובלות על מנת להבין שיש כאן הבדלים משמעותיים במחיר – כל כך משמעותיים עד שלעתים הובלה של דירות דומות עשויות להיות מתומחרות באופן שונה רק בגלל שבדירה אחת נשכרו מובילים להובלות קטנות ובשנייה נשכרה חברת הובלות דירה.

ההבדלים בין הובלות קטנות לרגילות

כפי שהתחלנו להסביר בפסקה הקודמת, ישנם מרכיבים נוספים שנגזרים מכמות הפריטים שיש להוביל:

1.     ככל שהתכולה גדולה יותר, כך אנו נדרשים לשכור חברת הובלות עם רכב מתאים – משמע גדול ויקר יותר.

2.     הובלת דירה דורשת תכנון מקדים ולעתים ארוך – בניגוד להובלה קטנה שיכולה להתבצע אפילו באותו הרגע.

3.     הובלות קטנות בדרך כלל פשוטות יותר וברוב המקרים יבצעו אותה עד שני מובילים.

כל הגורמים הללו מביאים לכך שהתמחור בשוק ההובלות הקטנות נמוך בעשרות אחוזים מענף הובלות הדירה וסביר מאוד להניח שאם אין לכם הובלה גדולה ותפנו דווקא לחברת הובלות קטנות, תוכלו לחסוך סכומי כסף נכבדים ולא בגלל שמישהו מנסה לגנוב אתכם אלא מכיוון שעלויות התפעול של חברה להובלות קטנות נמוכה באופן משמעותי ביחס לחברות הגדולות יותר.

 

איך תבחרו מובילים להובלה קטנה

 

למרות שהובלות קטנות פשוטות יותר מהובלת דירה, לבחירת המובילים הנכונים חשיבות גבוהה – עדיין מדובר באנשים שיכנסו אל ביתכם ובוודאי שלא הייתם רוצים שמישהו יהרוס את הספה החדשה, או שיעלם ברגע האחרון...

שכרו מובילים להובלות קטנות - ראשית, חברת הובלות קטנות מתאפיינת במספר דברים שישפיעו על הצעת המחיר- בין היתר – שימוש ברכבים קלים. על מנת להוביל שולחן, אינכם צריכים משאית להובלה של תכולה כבדה.

המלצה – אין כמו המלצה על מוביל ממישהו שמכירים ושסומכים עליו. המלצה מהימנה יכולה לחסוך לכם הרבה מאוד זמן.

מובילים מקומיים – אחד ממרכיבי העלות המשמעותיים מאוד בכל הובלה הוא מרחק הנסיעה. במידה שתבחרו במובילים שאינם בקרבת מקום, אתם עשויים להידרש לתשלום נוסף שנובע מהזמן שדרוש להגיע אל המקום וכמובן הוצאות הנסיעה.

אריזה ועטיפה - בדקו שהמובילים נוהגים בפריטים באחריות ולא משנה אם מדובר בהובלה של ספה או דירה שלמה. כל הפריטים שמיועדים להובלה צריכים להיות עטופים ומוגנים הן מחבטות והן משפשופי קירות וכיוצא בזה.

שירותים נוספים – תשאלו את עצמכם - האם אתם זקוקים לשירותים נוספים כגון פירוק ו/או הרכבת רהיטים? שירותי אריזה, אחסון תכולת דירה או אולי הובלה עם מנוף – אם כן, וודאו שחברת ההובלות מספקת את השירותים הללו.

מעבר לכך, ישנם שירותים שכדאי פשוט לשכור באופן עצמאי מאחר שחברות ההובלה אינן מספקות אותן אך ישמחו לתווך בינכם לבין נותן השירות. לדוגמה, אם ברצונכם לעשות שימוש בשירותי אחסון תכולת דירה, עליכם לדעת כיצד לבחור את השירות הטוב ביותר. תוכלו ללמוד על בחירת חברה לאחסון תכולת דירה במדריך זה. הצמדות לכללים שמתוארים במדריך יעזרו לכם לבחור בחברה מקצועית לאחסון תכולת דירה – כזו שמספקת תנאים מתאימים לאחסנה של רהיטים ודברים אישיים. כמו כן אנו סבורים שאם תעשו זאת באופן ישיר אל מול חברת האחסנה, סביר להניח שתקבלו מחיר טוב יותר לו תעשו זאת דרך חברת הובלות ותגזור עליכם קופון בצורה כזו או אחרת.

 

http://www.storage2all.co.il/wp-content/uploads/2017/01/%D7%99%D7%97%D7%99%D7%93%D7%95%D7%AA-%D7%90%D7%97%D7%A1%D7%95%D7%9F-%D7%AA%D7%9B%D7%95%D7%9C%D7%AA-%D7%93%D7%99%D7%A8%D7%94.jpg

 

השוו הצעות מחיר

 

כמו בכל שירות – גם בהובלות קטנות מומלץ להשוות הצעות מחיר מ-3 עד 4 מובילים שמתמחים בהובלות קטנות. ההפרשים בהצעות המחיר עשויים להפתיע אתכם.

בדקו מה הצעת המחיר כוללת – האם המחיר כולל עטיפה של הרהיטים או אספקת קרטונים במידה שזקוקים להם? פרטים אלה חשובים מאוד ויכולים להיות ההבדל בין הובלה מייגעת לבין הובלה קטנה ומוצלחת.

זמינות – הובלות קטנות מאופיינות בין היתר בזמן ביצוע מהיר מאוד. בדקו שהמובילים זמינים בשעה והתאריך שנוחים לכם.

הובלות קטנות הולכות ותופסות נתח משמעותי בעולם ההובלות. היכרות עם הענף, יכולה לחסוך לכם סכומי כסף נכבדים וזמן שעשוי להידרש לאיתור מובילים.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
הובלות קטנות בת אביב
משה 24.02.18 (10:53)